. یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 62145 تاریخ انتشار : یکشنبه 17 مهر 1401 | 08:51 ق.ظ

عملیات اجرایی فاز دوم جاده‌سازی معدن مس کرور عنبرآباد آغاز شد

🔻به گزارش کنارصندل و به نقل از روابط عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان، عملیات اجرایی فاز دوم جاده‌سازی معدن مس کِروِر در شهرستان عنبرآباد با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۷ هزار میلیارد ریال، با حضور مدیرکل صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، استاندار کرمان، دادستان کرمان […]

🔻به گزارش کنارصندل و به نقل از روابط عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان، عملیات اجرایی فاز دوم جاده‌سازی معدن مس کِروِر در شهرستان عنبرآباد با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۷ هزار میلیارد ریال، با حضور مدیرکل صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، استاندار کرمان، دادستان کرمان و جمعی از مدیران شهرستانی آغاز شد.

🔻مدیرکل صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان با اشاره به ظرفیت خوب معدن مس کرور، اظهار داشت: ظرفیت تولید سالانه معدن مس کرور ۲۰ هزار تن و اشتغالزایی ۳۰۰ نفری در مرحله ابتدایی می باشد.

🔻مسلم مروجی فرد ضمن تشکر از استاندار، دادستان کرمان و مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران افزود: بخشی از جاده دسترسی به معدن مس کرور قبلا انجام شده اما مدتی راکد مانده بود که با پیگیری‌های استاندار و دادستان کرمان و تلاش شرکت ملی صنایع مس ایران، فاز دوم جاده دسترسی در حال انجام است که بلافاصله بعد از اجرای مسیر دسترسی، شروع عملیات باطله‌برداری معدن آغاز می‌شود.

🔻وی اضافه کرد: همزمان طراحی دو کارخانه تولید کنسانتره مس و مس کاتد به روش لیچینگ شروع خواهد شد و با تولید مس کاتد در منطقه، طی دو سال آینده، می‌توانیم به توسعه صنایع پایین دستی مس در منطقه امیدوارم باشیم.

🔻وی اظهار داشت: معدن مس کرور شهرستان عنبرآباد با ذخیره احتمالی ۵۰۰ میلیون تن مس، یکی از ذخایر بزرگ و ارزشمند معدنی کشور است که می تواند در توسعه و پیشرفت منطقه نقش مهمی داشته باشد.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + پانزده =