. شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 62882 تاریخ انتشار : پنجشنبه 17 آذر 1401 | 20:31 ب.ظ

۷ طرح مرتعداری در شهرستان جیرفت به مجریان احاله مدیریت شد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان گفت: در راستای دستورالعمل شیوه نامه فنی و اجرایی بهره برداری از مراتع کشور نسبت به احاله طرح های مرتعداری تهیه شده، تعداد ۷ طرح مرتعداری به مساحت ۸۲۶۱ هکتار در شهرستان جیرفت به مجریان احاله گردید. مدیرکل منابع طبیعی جنوب کرمان صبح امروز در آئین امضای قرارداد […]

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان گفت: در راستای دستورالعمل شیوه نامه فنی و اجرایی بهره برداری از مراتع کشور نسبت به احاله طرح های مرتعداری تهیه شده، تعداد ۷ طرح مرتعداری به مساحت ۸۲۶۱ هکتار در شهرستان جیرفت به مجریان احاله گردید.

مدیرکل منابع طبیعی جنوب کرمان صبح امروز در آئین امضای قرارداد احاله مدیریت طرح‌ های مرتعداری که در دفترخانه اسناد رسمی شهرستان جیرفت منعقد شد، اظهار داشت: یکی از اولویت‌های سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور مدیریت و حفاظت از مراتع است زیرا تا زمانی که مشارکت جوامع محلی نباشد مدیریت مراتع دچار مشکل خواهد شد.

دکتر احمدی افزود: در اجرای بند ۲٠ فصل دوم شیوه نامه فنی و اجرایی بهره برداری از مراتع کشور و در راستای حفاظت و صیانت و همچنین احیای مراتع، ۷ طرح مرتعداری به مساحت ۸۲۶۱ هکتار در قالب احاله مدیریت مراتع با تنظیم اسناد قراردادی در دفترخانه اسناد رسمی به نماینده مرتعداران مراتع بخش های جبالبارز شمالی، ساردوئیه و اسفندقه احاله گردید.

وی خاطرنشان کرد: به استناد تبصره ذیل ماده ۳ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها، ما باید بهره‌برداران ذی‌حق و ذی‌صلاح را شناسایی کرده و پروانه چرا در اختیار آن‌ها قرار دهیم.

حمزه احمدی با اشاره به اینکه این افراد بعد از دو فصل بهره‌برداری و صدور پروانه چرا باید اقدام به تهیه طرح مرتعداری کنند افزود: طبق ماده قانونی فوق هرگونه بهره‌برداری از عرصه‌های منابع طبیعی باید در قالب طرح باشد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان، با اشاره به اینکه طرح مرتعداری پایه و اساس مدیریت ما در عرصه‌های منابع طبیعی است، اضافه کرد: تمام برنامه‌هایی که باید در طرح اجرا شود، پیش‌بینی شده و برای ما ملاک عمل مفاد کتابچه طرح و قرارداد است.

گفتنی است معاون فنی اداره کل، کارشناسان دفتر امور مراتع، سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور و رییس اداره امور مراتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان نیز در این آئین واگذاری حضور داشتند.

جهت ورود به کانال خبری کنارصندل در روبیکا بر روی تصویر کلیک کنید

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =