. چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳

کد خبر: 65395 تاریخ انتشار : سه شنبه 4 بهمن 1401 | 17:45 ب.ظ

انجام ۱۳۵ مورد رفع تصرف اراضی ملی و اعاده به وضع سابق در جیرفت

به گزارش کنارصندل، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون ۱۳۵ مورد رفع تصرف اراضی ملی و اعاده به وضع سابق در این شهرستان انجام شده است. حسین سلامی در تشریح این خبر افزود: از این تعداد ۳۰ فقره با ۱۰۸ هکتار وسعت مربوط به منابع طبیعی، ۶ مورد با […]

به گزارش کنارصندل، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون ۱۳۵ مورد رفع تصرف اراضی ملی و اعاده به وضع سابق در این شهرستان انجام شده است.

حسین سلامی در تشریح این خبر افزود: از این تعداد ۳۰ فقره با ۱۰۸ هکتار وسعت مربوط به منابع طبیعی، ۶ مورد با ۱۱ هزار و ۸۰۰ متر مربوط به جهاد کشاورزی، ۱۶ مورد با یک هزار مترمربع وسعت مربوط به راهداری، ۷۵ مورد با ۸۲ هزار مترمربع وسعت مربوط به راه و شهرسازی (در سال ۱۴۰۰) و ۸ مورد با ۹۸ هزار و ۱۵۹ مترمربع وسعت مربوط به راه و شهرسازی(سال ۱۴۰۱) بوده است.

وی ادامه داد: ارزش اراضی ملی مربوط به راه و شهرسازی که طی سال گذشته از ید متصرفان خارج شده، ۴۰۰ میلیارد تومان و ارزش اراضی رفع تصرف شده در سال جاری هزار میلیارد تومان برآورد شده است.

دادستان جیرفت در ادامه از رفع تصرف دو هکتاری بستر رودخانه ها نیز خبر داد و گفت: تاکنون ضمن لایروبی ۲۰ هکتار از رودخانه ها، ۱۷۰ مورد چاه غیرمجاز نیز پر شده است.
سلامی با اشاره به کشف یک تن و ۳۰ کیلو و ۵۵۷ گرم مواد مخدر و انهدام ۱۶ باند قاچاق، تصریح کرد: در این رابطه ۲۰۹ دستگاه خودرو از قاچاقچیان توقیف شده است.

وی یادآور شد: با پیگیری های دادستانی شهرستان جیرفت موضوع اختلافی پل سرجاز بین اداره کل راه و شهرسازی و کشاورزان که منجر به تعطیلی این پروژه شده بود، نیز مرتفع شده و این پروژه اماده افتتاح است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت ادامه داد: همچنین در راستای پیگیری ها و نظارت های این دادستان ، لندفیل (محل دفن زباله) در این شهرستان نیز در دست بررسی برای صنعتی شدن است.

جهت ورود به کانال خبری کنارصندل در روبیکا بر روی تصویر کلیک کنید

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 8 =