. دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 65510 تاریخ انتشار : جمعه 7 بهمن 1401 | 17:15 ب.ظ

حجت الاسلام حمید بامری در خطبه های نماز جمعه عنبرآباد : از میان همه روش های فرزند پروری ، روش اقتدارگرا بهترین روش تربیت است .

امروز (۷ بهمن ماه) حجت الاسلام حمید بامری در خطبه های نماز جمعه عنبرآباد، یکی از مهارتهای رفتار ی والدین را حفظ اقتدار آنها در ارتباط با فرزندان دانست و گفت: از میان همه روش های فرزند پروری، روش اقتدار گرابهترین روش تربیت است. امام جمعه عنبرآباد افزود: فرزند پروری بر اساس روش مقتدرانه، نزدیک […]

امروز (۷ بهمن ماه) حجت الاسلام حمید بامری در خطبه های نماز جمعه عنبرآباد، یکی از مهارتهای رفتار ی والدین را حفظ اقتدار آنها در ارتباط با فرزندان دانست و گفت: از میان همه روش های فرزند پروری، روش اقتدار گرا
بهترین روش تربیت است.

امام جمعه عنبرآباد افزود: فرزند پروری بر اساس روش مقتدرانه، نزدیک ترین روش تربیتی به روش اسلام است زیرا در این روش والدین در ابراز محبت و تنبیه ملایم فرزندان افراط و تفریط نمی کنند.

وی خاطرنشان کرد: والدین مقتدر گرا به فرزندان خود انگیزه و امید داده و آنها را مورد حمایت خود قرار می دهند و همچنین آزادی های قانونمندی را برای فرزندان وضع می کنند.

حجت الاسلام بامری یکی دیگر از مهارت های والدین در رابطه با تربیت فرزندان، برقراری ارتباط منطقی با فرزندان جوان برشمرد و افزود: از آنجایی که جوان بخش عمده‌ای از بحران ها و مشکلات نوجوانی و بلوغ را پشت سر گذاشته و آماده مقابله با یک سری از مشکلات است بنابراین والدین باید با دلیل و استدلال به فرزندان جوان خود دهند.

خطیب جمعه عنبرآباد تصریح کرد: والدین در مسیر تربیت صحیح فرزندان خود باید از نصیحت در جمع خودداری کنند.

وی با اشاره به در پیش بودن میلاد امام جواد (ع)، بیان کرد: زندگی به ظاهر کوتاه آن حضرت سرشار از کنش ها و نشانه های انقلابی در مبارزه با طاغوت و استکبار است که برای ما درس های فراوانی دارد.

حجت الاسلام بامری تصریح کرد: یکی از درس های بزرگ امام جواد (ع) برای ما این است که باید با تلاش و همت برای مقابله با استکبار، طاغوت و قدرت های منافق، هوشیاری و بیداری مردم را برانگیزیم.

امام جمعه عنبرآباد تاکید کرد: هنگامی که دشمن با چهره نفاق و ریاکارانه ظاهر می‌شود مقابله با او سخت تر از زمانی است که دشمنی او واضح و آشکار می باشد.

وی خاطرنشان کرد: تاریخ گواه است که هرگاه قدرتمندان در مقابله با مردم عاجز شدند دست به حیله گری، مکر و نفاق زدند آنچنان که می بینیم امروز نظام سلطه از مقابله رویارویی با مردم ما عاجز شده بنابراین به جنگ نرم با محوریت جنگ شناختی و ادراکی روی آورده است.

حجت الاسلام بامری با بیان اینکه مغز و هسته مرکزی همه جنگ ها اعم از جنگ های سخت، نیمه سخت و سایبری، جنگ نرم است ادامه داد: مغز و هسته جنگ نرم، جنگ شناختی است که هدف نهایی جنگ شناختی و ادراکی، هویت زدایی است.

خطیب جمعه عنبرآباد با تاکید بر این که جنگ نرم، جنگ تغییر باورها و ایمان ها است، ابراز کرد: زیرساخت جنگ نرم، جنگ شناختی است یعنی جنگ تغییر شناخت ها و ادراک ها مقدمه ای بر جنگ نرم است.

وی اظهار کرد: ابزار دشمن در جنگ نرم، شناختی و ادراکی، ایجاد و رواج شبهه در افکار، اذهان، شهوت و شهوت رانی است.

حجت الاسلام بامری ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر، عنوان کرد: در حقیقت دهه فجر مقطع رهایی ملت ایران و بخشی از تاریخ ماست که گذشته را از آینده جدا کرده است.

امام جمعه عنبرآباد دهه فجر را به مثال آینه ای برشمرد که خورشید عالم تاب اسلام در آن درخشید، گفت: امروز وظیفه ما در قبال انقلاب و عظمت های آن و همچنین در قبال شهدا بسیار سنگین است.

وی بیان کرد: دشمنان ما همواره در تلاش هستند تا انقلاب اسلامی، اصول، دستاوردها و راه نورانی انقلاب را از یاد مردم ببرند اما آنها غافل از این هستند که دهه فجر، این مهم را به ما یادآوری می کند.

حجت الاسلام بامری دهه فجر را تجسمی از اراده و عظمت امام راحل و مردم دانست و خاطرنشان کرد: امروز دشمن در صدد تطهیر و بزک کردن دوران پهلوی و همچنین تصویرسازی غلط و منفی از انقلاب اسلامی است.

خطیب جمعه عنبرآباد با اشاره به این که دشمن به دنبال زیر سوال بردن دستاوردهای انقلاب اسلامی است، تاکید کرد: دشمن با فتنه انگیزی به دنبال القای ناکارآمدی و به بن بست رسیدن انقلاب و نظام اسلامی است.

وی تبیین حقایق را پادزهری برای خنثی‌سازی توطئه های دشمنان برشمرد و خاطرنشان کرد: به همین منظور باید هم دستاوردها و عظمت های نظام، انقلاب و کارآمدی آن تبیین شود و هم ناکارآمدی ها و ماهیت فاسد و استبدادی وابسته به بیگانه رژیم شاه برای مردم به ویژه نوجوانان و جوانان تصویر سازی واقعی شود.

حجت الاسلام بامری با تاکید بر این که باید واقعیات تاریک عصر پهلوی بازگو و تصویرسازی شود، اظهار کرد: امسال دهه فجر باید در اقدامی همگانی به بهار جهاد تبیین تبدیل شود بنابراین گویندگان، تریبون داران، اساتید، معلمان، مربیان و همه باید از این فرصت استفاده کنیم.

امام جمعه عنبرآباد اضافه کرد: امروز باید با روایتگری درست و تبیین حقایق تلاش شود تا جامعه مخصوصا نسل جوان و انقلاب ندیده ضمن درک تفاوت های زمان حاضر کشور با گذشته، به قضاوت های منصفانه و مبتنی بر واقعیت ها و ناکارآمدی های رژیم شاه و دستاوردهای عظیم انقلاب روی آورند.

وی ابراز کرد: هدف اساسی دشمن از مشروعیت زدایی نظام و انقلاب اسلامی و همچنین تطهیر و تصویرسازی مطلوب از دوران رژیم شاه، ایجاد تردید در اذهان مردم به ویژه جوانان است.

حجت الاسلام بامری خاطرنشان کرد: امروز مسئولان، مدیران و کارگزاران نظام برای ارتقای سطح کارآمدی نظام و برای گره‌گشایی از مشکلات مردم تلاش و مجاهدت شبانه روزی کنند چرا که از دست دادن فرصت خدمت به مردم خسارتی بزرگ است.

خطیب جمعه عنبرآباد ضمن محکومیت هتک حرمت و توهین به قرآن کریم، عنوان کرد: هر از گاهی شاهد اهانت و توهین به مقدسات از سوی دشمن و مخالفان و معاندان اسلام هستیم.

وی با اشاره به رشد فزاینده اسلام خواهی در میان نخبگان اروپایی، تصریح کرد: از آنجایی که اروپایی ها احساس خطر کرده و در برابر منطق قرآن و نور حق اسلام هیچ گونه پاسخ و دلیل منطقی ندارند بنابراین دست به تخریب و اهانت و توهین می زنند.

حجت الاسلام بامری اضافه کرد: دشمنان با کمال بی شرمی و وقاحت توهین به مقدسات اسلام را آزادی بیان می دانند.

امام جمعه عنبرآباد در خاتمه گفت: به کوری دشمنان، نور حق، اسلام، قرآن و اهل بیت (ع) هرگز خاموش شدنی نیست و روز به روز بر خیل مسلمانان افزوده می شود.

جهت ورود به کانال خبری کنارصندل در روبیکا بر روی تصویر کلیک کنید

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 10 =