. دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳

کد خبر: 67109 تاریخ انتشار : جمعه 28 بهمن 1401 | 16:11 ب.ظ

حجت الاسلام میثم تارم گفت: سند توافق همکاری راهبردی ایران و چین برای پایداری امنیت منطقه مهم است.

حجت الاسلام میثم تارم گفت: سند توافق همکاری راهبردی ایران و چین برای پایداری امنیت منطقه است و اگر مفاد این سند به درستی عملیاتی شود برای دو کشور دستاوردهای مهم و با ارزشی خواهد داشت. به گزارش کنارصندل به نقل از خبرنگار خبرگزاری شبستان از جنوب کرمان ، ظهر امروز (۲۸ بهمن ماه) حجت الاسلام میثم […]

حجت الاسلام میثم تارم گفت: سند توافق همکاری راهبردی ایران و چین برای پایداری امنیت منطقه است و اگر مفاد این سند به درستی عملیاتی شود برای دو کشور دستاوردهای مهم و با ارزشی خواهد داشت.

به گزارش کنارصندل به نقل از خبرنگار خبرگزاری شبستان از جنوب کرمان ، ظهر امروز (۲۸ بهمن ماه) حجت الاسلام میثم تارم در خطبه های نماز جمعه جیرفت، ضمن سفارش به رعایت تقوای الهی، گفت: ابوطالب پدر گرامی امیرالمومنین (ع) انسانی مومن و باوفا و یکی از حامیان اصلی پیامبر (ص) بود.

امام جمعه جیرفت افزود: عده ای به دلیل کینه ای که نسبت به حضرت علی (ع) داشتند سعی کردند تا بگویند ایشان مسلمان نبوده است و این ظلم بزرگی در حق این شخصیت بزرگ جهان اسلام است.

وی بیان کرد: پیامبر اکرم (ص) فرمود: عمویم ابوطالب در کنار قریش خود را هم کیش آنها معرفی کرد و ایمان واقعی خود را پنهان داشت و خداوند به او ۲ پاداش عطا خواهد کرد.

حجت الاسلام تارم راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه امسال را خلق حماسه ای کم نظیر در تاریخ ایران اسلامی برشمرد و خاطرنشان کرد: ۲۲ بهمن امسال حماسه ای باور نکردنی بود که موجب عصبانیت دشمنان از مردم با بصیرت، زمان شناس شد.

خطیب جمعه جیرفت با اشاره به این که امسال همه کسانی که توان حضور داشتند به صحنه آمدند، تصریح کرد: حضور جمعیت قریب ۲۵ میلیون نفری در راهپیمایی امسال باعث امید و خوشحالی دوستداران انقلاب اسلامی در سراسر جهان و جبهه مقاومت شد.

وی ادامه داد: این راهپیمایی روحیه تازه ای به دوستداران انقلاب داد و موجب تقویت ایمان مسلمانان در سراسر جهان شد.

حجت الاسلام تارم با بیان این مطلب که امام امت در مقابل عظمت این حماسه مردمی سر تعظیم فرود آورند، ابراز کرد: حضور دهه هشتادی و نودی ها و بانوان به مراتب آشکارتر از سال های قبل از کرونا بود.

امام جمعه جیرفت تاکید کرد: دشمن ملت ایران را نشناخته و فکر می کند که می تواند این ملت را از اسلام، انقلاب و ارزش ها جدا کند.

وی راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه را تجدید میثاق با اسلام، قرآن کریم، انقلاب، امام راحل، ارزش های اسلامی و خون شهدا دانست و گفت: مردم ما در این روز ثابت کردند که تا آخرین نفس و قطره خون پای انقلاب و ارزش ها ایستاده اند.

حجت الاسلام تارم با تاکید بر این که مسئولین باید قدرشناس چنین امتی باشند، عنوان کرد: مسئولین باید با تلاش شبانه روزی مشکلات مردم را رفع کنند.

خطیب جمعه جیرفت با اشاره به این که مردم از مشکلات اقتصادی گله مند هستند، خاطرنشان کرد: این ملت بصیر پای انقلاب نظام ایستاده اند.

وی اضافه کرد: بخشی از مشکلات اقتصادی بین المللی است، بخشی ناشی از سوء مدیریت مدیران ضعیف و نالایق است.

حجت الاسلام تارم سفر رییس جمهوری به چین را حائر اهمیت و مورد توجه سیاسیون داخل و خارج از کشور برشمرد و خاطرنشان کرد: سند توافق همکاری راهبردی ایران و چین برای پایداری امنیت منطقه است و اگر مفاد این سند به درستی عملیاتی شود برای دو کشور دستاوردهای مهم و با ارزشی خواهد داشت.

امام جمعه جیرفت ادامه داد: مرکز قدرت و ابرقدرتی اقتصاد از آمریکا در حال انتقال به شرق و چین است و با تنظیم این سند راهبردی سطح همکاری ایران و چین افزایش می یابد.

وی عنوان کرد: چین اعلام کرد که آمادگی دارد تا در ایران به میزان ۵۰۰ میلیارد دلار در حوزه های مختلف نفت، گاز، خطوط ریلی سریع و سیر و توسعه بنادر دریایی سرمایه گذاری کند.

حجت الاسلام تارم یادآور شد: ایران و چین مورد تحریم ظالمانه آمریکا و غرب قرار گرفته اند که در حقیقت این همکاری های تجاری می تواند آثار تحریم را خنثی کند.

خطیب جمعه جیرفت با اشاره به این که جزایر سه گانه خلیج فارس خط قرمز ما است، ابراز کرد: دعوت رییس جمهوری چین از آیت الله رییسی، جبران موضع گیری اشتباه او در قبال جزایر سه گانه خلیج فارس در سفر به عربستان بود.

وی تاکید کرد: ایران هرگز از یک وجب خاک مقدس جمهوری اسلامی کوتاه نمی آید و جزایر سه گانه خلیج فارس جزء جدا نشدنی این سرزمین است.

حجت الاسلام تارم به اشاره به زلزله اخیر در کشورهای ترکیه و سوریه، گفت: نگاه غرب و آمریکا در امدادرسانی به مردم سوریه تبعیض آمیز است.

امام جمعه جیرفت ادامه داد: تاکنون بیش از ۶۵ کشور جهان به کشور ترکیه کمک کرده اند این در حالی است که غرب و آمریکا همچنان بر تحریم های ظالمانه بر مردم جنگ زده و زلزله‌زده سوریه پافشاری دارند و کشورهای اندک شماری به کمک مردم سوریه رفته اند.

وی با بیان اینکه بسیاری از چهره های غربی از این نگاه تبعیض آمیز متحیر شده اند، عنوان کرد: این نگاه تبعیض آمیز لکه ننگی در کارنامه حقوق بشری آمریکا و غرب است و مردم جهان باید خواستار لغو تحریم های ظالمانه علیه مردم سوریه شوند.

تصاویر : خسرو احسانی

جهت ورود به کانال خبری کنارصندل در روبیکا بر روی تصویر کلیک کنید

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 13 =