. دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳

کد خبر: 68805 تاریخ انتشار : سه شنبه 16 اسفند 1401 | 08:34 ق.ظ

کشف یک انبار احتکار مواد غذایی به ارزش بیش از ۲ میلیارد ریال در جیرفت

به گزارش کنارصندل به نقل از روابط عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان، یک انبار احتکار مواد غذایی و خوراکی که ثبت سامانه جامع انبارها نبود توسط بازرسان اداره کل صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان کشف شد. محمدعلی توکلی با بیان اینکه سامانه جامع انبارها برای ثبت انبارهای مختلف ایجاد شده […]

به گزارش کنارصندل به نقل از روابط عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان، یک انبار احتکار مواد غذایی و خوراکی که ثبت سامانه جامع انبارها نبود توسط بازرسان اداره کل صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان کشف شد.

محمدعلی توکلی با بیان اینکه سامانه جامع انبارها برای ثبت انبارهای مختلف ایجاد شده است، گفت: اداره کل صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان با هر انباری که ثبت این سامانه نشده باشد طبق قانون رفتار خواهد کرد.

وی افزود: اداره کل صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان، از یک سو در شرایط کنونی که کشور با تحریم های ظالمانه ای مواجه است و سوی دیگر با نزدیک شدن به عید نوروز و ماه مبارک رمضان و با هدف جلوگیری از احتکار اجناس، به صورت مداوم در حال رصد انبار های مختلفی در جنوب کرمان است.

توکلی اظهار داشت: بازرسان این اداره کل، در بازرسی های خود یک انبار احتکار مواد غذایی را در شهرستان جیرفت که متصدی آن از ثبت این انبار، در سامانه جامع انبارها خودداری کرده بود؛ کشف نمودند.

وی خاطرنشان کرد: ارزش کالاهای کشف شده در این انبار ۲ میلیارد و ۶۱۵ میلیون و ۷۰۰هزار ریال است که پرونده پس از تشکیل و برای طی مراحل قانونی در اختیار مراجع قضایی قرار گرفت.

معاون بازرسی اداره کل صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان، با بیان اینکه همه متصدیان و فروشندگان، باید انبار کالای خود را در سامانه جامع انبارها ثبت نمایند، تاکید کرد: شهروندان در صورت مشاهده هر گونه تخلف مانند وجود انبارهای مشکوک، گرانفروشی، کم فروشی، احتکار و… مراتب را از طریق سامانه ۱۲۴ خبر دهند تا مورد بررسی قرار گیرد.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک − 1 =