. دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 69299 تاریخ انتشار : دوشنبه 22 اسفند 1401 | 11:03 ق.ظ

فرماندار جیرفت : از ظرفیت جوانان در هیئت امنای مساجد، استفاده شود

به گزارش کنارصندل احمد بلندنظر در شورای فرهنگ عمومی گفت: برای تقویت روحیه نشاط و امید آفرینی در جوانان باید برای آنها برنامه ریزی کرد. فرماندار جیرفت افزود: راه اندازی سینما و پارک در شهرستان ها و همچنین برپایی جشن ها در دراز مدت و ایجاد اشتغال و اعطای تسهیلات اشتغال آفرین در میان مدت […]

به گزارش کنارصندل احمد بلندنظر در شورای فرهنگ عمومی گفت: برای تقویت روحیه نشاط و امید آفرینی در جوانان باید برای آنها برنامه ریزی کرد.

فرماندار جیرفت افزود: راه اندازی سینما و پارک در شهرستان ها و همچنین برپایی جشن ها در دراز مدت و ایجاد اشتغال و اعطای تسهیلات اشتغال آفرین در میان مدت می تواند در جوانان امید آفرینی کند.

وی ابراز کرد: متاسفانه از ظرفیت مساجد آن طور که باید و شاید برای جذب نوجوانان و جوانان استفاده نشده است و این مهم به رویکرد هیئت امنای مساجد برمی گردد.

بلندنظر اظهار کرد: یکی از راه های جذب نوجوانان و جوانان به مساجد می تواند تفریح و ورزش باشد که باید هیئت امنا به این مهم توجه داشته باشند.

فرماندار جیرفت خاطرنشان کرد: برای جذب نوجوانان و جوانان به مساجد باید در ترکیب هئیت امنای مساجد تغییر و تحول صورت گیرد و به همین منظور باید در کنار ۲ نفر از افراد با تجربه، جوانان را نیز به عنوان عضوی از هیئت امنای مساجد انتخاب کنیم.

وی عنوان کرد: مساجد نه تنها در هنگام اقامه نماز بلکه باید همیشه درب های آن به روی مردم به ویژه نوجوانان و جوانان باز باشد.

بلندنظر امید آفرینی در جامعه را وظیفه همگان برشمرد و تصریح کرد: رسانه ها باید خبرهایی از جنس امید و زندگی را اطلاع رسانی کنند تا امید آفرینی شود.

فرماندار جیرفت بیان کرد: رسانه های معاند همواره با پمپاژ خبرهای دروغ به دنبال القای یاس و ناامیدی در بین مردم به ویژه نوجوانان و جوانان است اما متاسفانه برخی از رسانه های داخلی دانسته یا ندانسته با بزرگنمایی مشکلات با رسانه های معاند همراهی می کنند.

وی تاکید کرد: یکی از راه های جلب اعتماد و امید آفرینی در جامعه، برخورد قضایی جدی با مفسدین اقتصادی است.

بلندنظر اظهار کرد: در جنوب کرمان همدلی و هم افزایی بین مدیران در تقویت امید آفرینی در جامعه بسیار مهم است.

فرماندار جیرفت ابراز کرد: متاسفانه یکی از دلایل ناامیدی مردم و قشر جوان وعده های غیر عملی برخی از مدیران است که موجب دلخوری و سلب اعتماد مردم می شود

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 5 =