. پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳

کد خبر: 70589 تاریخ انتشار : یکشنبه 20 فروردین 1402 | 19:56 ب.ظ

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد:انتقال آب از سرشاخه‌های هلیل به شمال کرمان متوقف می‌شود

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: معاون آب و آبفای وزیر نیرو قول توقف کامل انتقال آب جنوب کرمان از سرشاخه‌های هلیل به شمال استان را داد. به گزارش کنارصندل به نقل از ایرنا، ذبیح الله اعظمی اظهار کرد: در نشستی که با جوانبخت معاون وزیر نیرو و مدیران کل این […]

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: معاون آب و آبفای وزیر نیرو قول توقف کامل انتقال آب جنوب کرمان از سرشاخه‌های هلیل به شمال استان را داد.

به گزارش کنارصندل به نقل از ایرنا، ذبیح الله اعظمی اظهار کرد: در نشستی که با جوانبخت معاون وزیر نیرو و مدیران کل این معاونت داشتیم توقف کامل و بدون قید و شرط انتقال آب از سرشاخه‌های هلیل به شمال استان و تعطیلی کارگاه‌های بردسیر تایید و صورتجلسه شد.

وی یادآور شد: فعالیت در کارگاه مستقر در رابُر برای انتقال آب متوقف است اما فعالیت‌هایی در کارگاه بردسیر وجود داشت که وزیر قول توقف آن را نیز داد.

اعظمی همچنین با اشاره به دیگر توافق‌ها و تصمیم‌های گرفته شده در این جلسه افزود: برای احداث بند نجف‌آباد بر رودخانه هلیل که روستاهایی همچون نجف‌آباد و عنایت‌آباد را پوشش آبیاری می‌دهد ۵۴ میلیارد تومان تخصیص یافت و بزودی مناقصه و اجرای آن آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: احداث کانال‌ها و شبکه‌های آبرسانی زیر سد جیرفت که متوقف شده بود نیز با جذب اعتبارات استانی و اعتبارات وزارت نیرو به صورت مشارکتی انجام می‌شود.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی درباره لایروبی و احداث دیواره در بغل بند بتنی رودخانه شور که بخشی از آن از سطح شهر بالاتر است هم گفت: مقرر شد ابتدا مطالعه کامل بستر و عرض رودخانه برای شروع احداث دیوار بتنی آغاز شود.

وی با اشاره به اینکه اجرای بند بتنی توسط شرکت‌های نیمه دولتی و زیر نظر وزارت نیرو و معاونت عمرانی استانداری کرمان انجام می‌شود اظهار کرد: در نتیجه ایجاد دیوار بتنی بیش از هزار هکتار زمین از دشت آبرفتی رودخانه حاصل و جدا می‌شود.

اعظمی با بیان اینکه ساماندهی رودخانه‌های هلیل و ملنتی در داخل شهر بر عهده شهرداری جیرفت است افزود: بغل بندی و ساماندهی حاشیه رودخانه هلیل در خارج از شهر به ویژه در نزدیکی روستاهایی از جمله پشت لر، قلعه نو، دبنه، دولت‌آباد، هادی‌آباد و آب برده پس از مطالعات تکمیلی و تامین اعتبار لازم انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: در زمینه تامین منابع مالی برای آبرسانی به روستاهای دارای تنش آبی و تامین آب شرب بهداشتی آنها نیز معاون وزیر قول انجام اقدامات لازم را داد.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 3 =