. چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳

کد خبر: 70909 تاریخ انتشار : شنبه 26 فروردین 1402 | 21:38 ب.ظ

قیمت میوه‌های نوبرانه شکست؛ هر کیلو گوجه سبز چند شد؟

قیمت چغاله بادام، توت فرنگی، هندوانه و ملون را ببینید | آخرین وضعیت عرضه پیاز در بازار به گزارش کنارصندل به نقل از همشهری انلاین رئیس اتحادیه بارفروشان تهران در مورد وضعیت بازار میوه‌های تابستانه گفت: هفته قبل میوه‌های نوبرانه بسیار گران بود اما در حال حاضر عرضه محصول زیاد شده و با افزایش عرضه […]

قیمت چغاله بادام، توت فرنگی، هندوانه و ملون را ببینید | آخرین وضعیت عرضه پیاز در بازار

به گزارش کنارصندل به نقل از همشهری انلاین رئیس اتحادیه بارفروشان تهران در مورد وضعیت بازار میوه‌های تابستانه گفت: هفته قبل میوه‌های نوبرانه بسیار گران بود اما در حال حاضر عرضه محصول زیاد شده و با افزایش عرضه قیمت‌ها خود به خود شکست.

مصطفی دارایی‌نژاد ادامه داد: الان، از میان میوه‌های نوبرانه چغاله بادام، گوجه سبز و توت‌فرنگی در بازار موجود است.

دارایی‌نژاد در مورد قیمت نوبرانه‌ها هم گفت: گوجه سبز از شهر گرمسار، زاغمرز و ساوه در حال عرضه است و احتمالا برای هفته آینده از شهریار هم به بازار می‌آید و با افزایش عرضه قیمت‌ها هم افت بیشتری می کند. برای مثال، گوجه سبز که هر یک کیلوی آن تا یک میلیون تومان به فروش می‌رفت امروز با قیمت ۸۰ هزار تومان موجود بود و بهترین نوع آن نهایتا ۳۰۰ هزار تومان بود. یعنی درواقع، قیمت گوجه سبز  افت زیادی داشت.

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران افزود: قیمت چغاله بادام هم از ۴۰ هزار تومان (رقم درشت) تا ۷۰ هزار و ۱۰۰ هزار تومان (رقم ریز) داشتیم. توت فرنگی هم از ۱۵۰ هزار تومان فروخته می‌شد که امروز از ۸۰ هزار تا ۱۱۰ هزار تومان فروخته شد. هندوانه چابهار و سیستان و بلوچستان و روستاهای جلگه در حال عرضه است و با افزایش عرضه آن قیمت‌ها از کیلویی ۲۵ هزار تومان به هر کیلو ۱۵ هزار تا ۱۶ هزار تومان رسید. ملون هم ۱۰ تا ۲۰ درصد افت قیمت داشته و از کیلویی ۳۰ هزار تومان به ۲۵ هزار تا ۲۶ هزار تومان رسیده است.

دارایی‌نژاد در مورد دلایل افت قیمت میوه‌های تابستانه هم گفت: به علت گرمای هوا و افزایش میزان عرضه شاهد کاهش قیمت‌ها هستیم و از حدود ۱۵ تا ۲۰ روز دیگر محصولات تابستانی شامل گیلاس، هلو و شلیل هم به بازار می‌آید.

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران در مورد قیمت میوه‌هایی مانند پرتقال و سیب هم گفت: فصل این میوه‌ها تمام شده و الان فقط پرتقال والنسیا را داریم که هر کیلوی آن از ۱۸ هزار تا ۲۵ هزار تومان فروخته می‌شود. هر کیلو سیب هم از ۲۰ هزار تا ۴۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

پیاز گران می‌شود؟

دارایی‌نژاد در مورد خبر لغو محدودیت صادرات پیاز هم گفت: در حال حاضر پیاز دزفول به بازار آمده و کشت دوم محصول جیرفت و بندرعباس را هم داریم و در حدود ۲۰ روز دیگر بار جدید به بازار می‌آید و چون محصول زیادی کشت شده است اگر صادرات آزاد نمی‌شد کشاورزان متضرر می‌شدند.

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران با بیان اینکه قیمت پیاز کاهش یافته است، افزود: قیمت پیاز الان در میدان از ۱۰ هزار تا ۱۴ هزار تومان است.

دارایی‌نژاد با تاکید بر اینکه شاهد افزایش عرضه محصول پیاز هستیم، گفت: به هیچ عنوان مشکلات سال گذشته در زمینه عرضه پیاز پیش نخواهد آمد چون ما این قول را به خصوص از کشاورزان دزفول گرفته‌ایم و محصول پیاز اینقدر فراوان است که پیاز در آنجا با قیمت ۸ هزار تومان فروخته می‌شود در حالی که این قیمت، خرج کاشت محصول است.

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران با بیان اینکه ما نه پیاز ۳۰ هزار تومان را قبول داریم نه ۸ هزار تومان، افزود: ۱۰ تا ۱۳ هزار تومان قیمت طبیعی هر کیلو پیاز است و از آنجا که کشاورزان ما مواد اولیه مانند سم و کود و بذر را با دلار می‌خرند، انصاف نیست محصولات خود را ریالی بفروشند و باید جانب آنها را نگه داشت.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =