. شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳

کد خبر: 70939 تاریخ انتشار : سه شنبه 29 فروردین 1402 | 15:31 ب.ظ

رشد ۴۶ درصدی ورودی بیمارستان‌ها در نوروز

رئیس سازمان اورژانس کشور با اشاره به رشد ۴۶ درصدی ورودی بیمارستان‌ها در نوروز ۱۴۰۲، گفت: در تعطیلات نوروزی ۴.۵ میلیون نفر ورودی به بیمارستان ها داشتیم. به گزارش کنارصندل به نقل از خبرگزاری اقتصاد ایران  جعفر میعادفر در مراسم تجلیل از «خادمان سلامت نوروزی» اظهار کرد: سازمان اورژانس کشور از ۲۴ اسفندماه سال ۱۴۰۱ […]

رئیس سازمان اورژانس کشور با اشاره به رشد ۴۶ درصدی ورودی بیمارستان‌ها در نوروز ۱۴۰۲، گفت: در تعطیلات نوروزی ۴.۵ میلیون نفر ورودی به بیمارستان ها داشتیم.

به گزارش کنارصندل به نقل از خبرگزاری اقتصاد ایران  جعفر میعادفر در مراسم تجلیل از «خادمان سلامت نوروزی» اظهار کرد: سازمان اورژانس کشور از ۲۴ اسفندماه سال ۱۴۰۱ طرح سلامت نوروزی را آغاز کرد و تا ۱۴ فروردین در همه عرصه ها از جمله جاده‌ها، مراکز بهداشتی – درمانی و بیمارستان‌ها خدمات ارزشمندی را ارائه کرد؛ در تعطیلات نوروزی ۴٫۵ میلیون نفر ورودی به بیمارستان ها داشتیم و ورودی بیمارستان‌ها نسبت به سال گذشته ۴۶ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: حدود ۱۶۰ هزار عمل جراحی در بیمارستان‌های ما انجام شد که ۳۵ درصد اورژانسی و ۶۵ درصد غیراورژانسی بود. در ایام تعطیلات نوروز، ۴۷ پیوند عضو در بیمارستانها انجام شد که ۲۶ مورد پیوند قلب و ۲۱ مورد پیوند کلیه بوده است.

میعادفر ادامه داد: در حوزه بهداشت ۴۰۰ هزار مورد مراقبت از مرزهای زمینی و هوایی در زمینه پایش بیماری‌ها انجام شد؛ بیش از ۸۰۰۰ مورد تست کرونا و ۵۱ تست التور در مرزها انجام شد.

وی گفت: در حوادث غرق شدگی در ایام نوروز ۴۰ درصد کاهش را نسبت به سال گذشته شاهد بودیم آمار مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در نوروز امسال ۱۱ درصد کاهش داشته است.

رئیس سازمان اورژانس کشور با بیان این‌که ۴۰ هزار دوز واکسن هاری در ایام تعطیلات تزریق شد؛ گفت: در حوزه سلامت محیط و کار یک میلیون بازدید از مغازه‌ها، رستوران‌ها و اماکن اقامتی انجام شد که ۲۰ هزار مورد به قوه قضائیه معرفی، ۳۴۰۰ مورد پلمب و ۷۰۰ تن مواد غذایی فاسد معدوم شدند.

میعادفر اضافه کرد: در حوزه بازدید از اماکن اقامتی بیش از ۱۷ هزار بازدید از هتل‌ها و مهمان سراها صورت گرفت و حدود ۲۵ هزار مورد بازدید از مراکز بین راهی انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: نیروهای اورژانس در حوزه اورژانس پیش بیمارستانی نزدیک به ۳۰۰ هزار ماموریت در ایام تعطیلات نوروز انجام دادند که ۱۰ درصد در حوزه حوادث ترافیکی رشد ماموریت داشتیم و در ماموریت‌های غیرترافیکی ۱۶ درصد رشد داشتیم در نوروز سال جاری ۵۳ هزار ماموریت ترافیکی بوده که طی آنها بیش از ۴۲ هزار مصدوم به مراکز درمانی منتقل شدند. بیشترین حوادث ترافیکی در تهران، اصفهان، خراسان رضوی و فارس بوده است. در بحث حوادث ویژه در استان‌های شرقی کشور نیز از سه تا پنج فوتی داشتیم.

وی عنوان کرد: در تعطیلات نوروز به بیش از ۳ هزار و ۴۰۰ نفر از اتباع خارجی یا مسافران از کشورهای دیگر خدمات درمانی ارائه شده است، اورژانس هوایی ۱۷۷ سورتی پرواز داشته است؛ در این ایام اورژانس در اردوی راهیان نور نیز خدمات درمانی ارائه کرده است.

رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: سازمان انتقال خون نزدیک به ۱۰۰ هزار واحد خون در ایام تعطیلات نوروز از اهداکنندگان خون دریافت کرد وبیش از ۹۶ هزار کیسه خون برای بیمارستان ها توزیع کرد.

میعادفر همچنین ادامه داد: در تعطیلات نوروز ۴۷ زلزله بالای ۴ ریشتر را تجربه کردیم که ۲۹۵ مصدوم داشتند. در حوادث جوی ۴ مورد فوتی داشتیم که سه مورد آن در جیرفت به علت سیل و یک مورد در استان ایلام به علت رعد و برق فوت کردند. همچنین ریزش سنگ در جاده‌های شمالی کشور منجر به فوت سه نفر از هموطنان و مصدومیت ۱۲ نفر از آنها شد.

رئیس سازمان اورژانس کشور خاطرنشان کرد: امسال در ایام اربعین مراقبت از مرزها را انجام خواهیم داد تا خدمات خوبی به زائران امام حسین(ع) ارائه کنیم.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =