. یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

کد خبر: 72265 تاریخ انتشار : دوشنبه 18 اردیبهشت 1402 | 17:50 ب.ظ

آغاز طرح راه سردار با هدف ایمن سازی مبادی ورودی و خروجی شهرستان جیرفت

به گزارش کنارصندل ، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان جیرفت گفت: با هدف ایمن سازی و ایجاد تردد ایمن تر در جاده های شهرستان جیرفت عملیات راهداری با عنوان راه سردار در قالب تجمیع ماشن آلات راهداری از اداره کل راهداری جنوب کرمان و توان ماشین آلاتی این اداره در […]

به گزارش کنارصندل ، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان جیرفت گفت: با هدف ایمن سازی و ایجاد تردد ایمن تر در جاده های شهرستان جیرفت عملیات راهداری با عنوان راه سردار در قالب تجمیع ماشن آلات راهداری از اداره کل راهداری جنوب کرمان و توان ماشین آلاتی این اداره در مبادی ورودی و خورجی جیرفت در حوزه محور جیرفتسیرجان آغاز شده است . مهدی امیر حیدری افزود: با توجه به آمار و بررسیدهای ترافیکی صورت گرفته بیشترین تصادفات و حوادث در ۳۰ کیلومتری شهرها اتفاق می افتد که با همین تحلیل نیاز دانستیم که اقدامات ایمنی را در این مناطق ۳۰ کیلومتری تشدید و بیشتر کنیم . وی بیان کرد:با استقرار ۲۵ دستگاه راهداری در محور بزرگراهی جیرفتسیرجان و مشارکت ۳۰ نفر نیروی راهدار طرح راه سردار با جدیت تمام در حال انجام است و تا کنون ۱۵ کیلومتر از محور کار ایمن سازی و حذف مناطق پر خطر حاشیه راه انجام شده است .
رئیس اداره راهداری و حمل وونقل جاده ای جیرفت گفت: با ایجاد شانه مناسب و شیب شیروانی در هر صورت که خطای راننده و نقص فنی خودرو اتفاق بیفتد در این شرایط زمینه ای فراهم شود تا خودرو با وضعیت مناسب تری به خارج از محور هدایت و از واژگونی،برخود با جسم صلب حاشیه راه و واژگونی و در نتیجه آسیب شدید به راننده پیشگیری شود.
مهدی امیر حیدری از رانندگانی که در این محور تردد می کنند خواست با توجه به عملیات راهداری یک ماهه در این محور در محل فعالیت دستگاههای راهداری جوانب احتیاط را رعایت کنند و با سرعت مطمئنه تردد نمایند.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − پانزده =