. پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 73950 تاریخ انتشار : پنجشنبه 11 خرداد 1402 | 14:35 ب.ظ

ساختمان مرکز اسناد جابجا می شود

مخازن مرکز اسناد و کتابخانه ملی جنوب‌شرق کشور که به گفته سرپرست این مرکز کاملاً پر شده و برای نگهداری اسناد دولتی با مشکل روبه‌رو شده بود، حالا قرار است به جای دیگری منتقل شود. مخازن مرکز اسناد و کتابخانه ملی جنوب‌شرق کشور که به گفته سرپرست این مرکز کاملاً پر شده و برای نگهداری […]

مخازن مرکز اسناد و کتابخانه ملی جنوب‌شرق کشور که به گفته سرپرست این مرکز کاملاً پر شده و برای نگهداری اسناد دولتی با مشکل روبه‌رو شده بود، حالا قرار است به جای دیگری منتقل شود.

مخازن مرکز اسناد و کتابخانه ملی جنوب‌شرق کشور که به گفته سرپرست این مرکز کاملاً پر شده و برای نگهداری اسناد دولتی با مشکل روبه‌رو شده بود، حالا قرار است به جای دیگری منتقل شود.

به گزارش کنارصندل به نقل از گفتار نو، این مرکز سال‌ها است که وضعیت نگران‌کننده و شرایط نامناسبی دارد تا جایی که دیگر فضایی برای نگهداری اسناد خود نداشته و در حال حاضر این اسناد مهم در راهروها نگهداری می‌شوند.

ریحانه شهیدی سرپرست مرکز اسناد و کتابخانه ملی جنوب شرق با اشاره به گذشت بیش از ۶۰ سال از قدمت ساختمان فعلی مرکز اسناد مستقر در کرمان که اسناد این استان و هرمزگان را مدیریت می‌کند، گفته بود: ساختمان مرکز اسناد و کتابخانه ملی جنوبشرق قبلا متعلق به اداره دامپزشکی بوده است و کارکنان مرکز در شرایط امن و مناسبی مشغول به کار نیستند.

ظهر روز نهم خرداد ماه اما در کمیسیون ماده ۶۹ که با مدیریت معاون عمرانی استاندار برگزار گردید، مصوب شد جابه‌جایی این مرکز هر چه سریع‌تر انجام شود.

سیدمصطفی آیت‌اللهی موسوی اظهار داشت: مرکز اسناد و کتابخانه ملی جنوب شرق کشور تا قبل از احداث ساختمان این مجموعه، به ملک راه و شهرسازی در مجاورت یخدان مویدی نقل مکان کند.

وی با اشاره به بازدید استاندار کرمان از مجموعه اسناد ملی و آرشیو ارزشمند آن، بر حفظ اسناد استان که بیانگر هویت دیرینه کرمان است تاکید کرد و مقرر شد هرچه سریعتر جابجایی انجام شود.

گفتنی است در کمیسیون ماده ۶۹، همچنین پنج پرونده از جمله اختلاف املاک بین ادارات آموزش و پرورش _ فرهنگ و ارشاد، شهرداری فاریاب – جهاد کشاورزی جنوب، هواشناسی _ دانشگاه جیرفت، شرکت نفت ایران – منابع طبیعی، راهداری _ منابع طبیعی بررسی و تصمیم‌گیری شد.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + پنج =