. یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲

کد خبر: 74181 تاریخ انتشار : یکشنبه 14 خرداد 1402 | 13:50 ب.ظ

کوروش زارعی : نقش سینمای دینی در کشورمان کمرنگ شده است

دبیر شانزدهمین جشنواره تئاتر رضوی به کمرنگ شدن نقش سینمای دینی در کشورمان اشاره کرد و علت آن را هزینه بر بودن ساخت فیلم های مذهبی و تاریخی دانست. جهت ورود به کانال خبری کنارصندل در روبیکا بر روی تصویر کلیک کنید به گزارش کنارصندل به نقل از خبرگزاری رضوی ، کوروش زارعی اظهار کرد: […]

دبیر شانزدهمین جشنواره تئاتر رضوی به کمرنگ شدن نقش سینمای دینی در کشورمان اشاره کرد و علت آن را هزینه بر بودن ساخت فیلم های مذهبی و تاریخی دانست.

جهت ورود به کانال خبری کنارصندل در روبیکا بر روی تصویر کلیک کنید

به گزارش کنارصندل به نقل از خبرگزاری رضوی ، کوروش زارعی اظهار کرد: هنر تئاتر به دلیل اینکه یک هنر انسانی و ارزشی است و به ارزش های والای انسانی و اخلاقیات می پردازد به نوعی مکارم الاخلاق محسوب می شود و مکارم الاخلاق هم سیره اهل بیت(ع) و انبیاء و اولیای الهی است.

وی افزود: هنرمند تئاتر به مکارم الاخلاق می پردازد و در مسیر اهل بیت (ع) و پیامبران در حرکت است لذا باید قدر کار خود را بداند.

 بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون، ابراز کرد: تئاتر هنری است که به واسطه بار مفهومی و ارزشی که دارد می تواند در جامعه بر روی جوانان، نوجوانان و خانواده ها تاثیرگذار باشد.

وی بیان کرد: امسال جشنواره رضوی توانست در بحث خیابانی و صحنه ای موفق عمل کند و مخاطبان زیادی را به خود جلب کند و هزاران نفر از مردم جیرفت هر شب تا نیمه شب پای جشنواره بودند و در تبریز هم تئاتر صحنه ای مخاطبان زیادی داشت.

زارعی در ادامه افزود: اجراها به لحاظ ساختاری، کیفی، فنی، موضوع و محتوا قابل قبول بود و پشتوانه پژوهی داشت. 

وی تصریح کرد: هنرمند تئاتر رسالت انبیا و اولیای خدا را دنبال و در مسیر آنان حرکت می کند پس چه هنری بهتر از هنر تئاتر برای انتقال سیره عملی و علمی امام رضا(ع) و اهل بیت عصمت و طهارت (ع).

دبیر جشنواره تئاتر رضوی یکی از دلایل کمرنگ شدن سینمای دینی را هزینه بر بودن کارهای مذهبی و تاریخی دانست و افزود: هم اکنون پروژه هایی همچون سلمان فارسی در دست اقدام است و تا به نتیجه برسد ۱۰ سال زمان می برد.

وی ادامه داد: همچنین پروژه فیلم حضرت موسی (ع) و حضرت معصومه(س) آماده است اما هنوز شروع نشده است و اینها به خاطر هزینه بر بودن است و همچنین ساخت این جنس فیلم ها پرمخاطره می باشد و نیازمند پژوهش است.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 11 =