. یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

کد خبر: 74556 تاریخ انتشار : پنجشنبه 25 خرداد 1402 | 11:14 ق.ظ

پیشرفت‌های کرمان به روایت آقای استاندار

استاندار کرمان در همایش روایتگران پیشرفت با اشاره به پیشرفت‌های مطلوب این خطه در حوزه‌های مختلف، بخشی از آنها را روایت کرد.  به گزارش کنارصندل به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، محمدمهدی فداکار صبح امروز در همایش روایتگران پیشرفت در محل سالن اجتماعات استانداری اظهار کرد: امیدواریم بخشی از واقعیت‌ها و اتفاقات در کشور […]

استاندار کرمان در همایش روایتگران پیشرفت با اشاره به پیشرفت‌های مطلوب این خطه در حوزه‌های مختلف، بخشی از آنها را روایت کرد.

 به گزارش کنارصندل به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، محمدمهدی فداکار صبح امروز در همایش روایتگران پیشرفت در محل سالن اجتماعات استانداری اظهار کرد: امیدواریم بخشی از واقعیت‌ها و اتفاقات در کشور توسط اهالی رسانه بازنمایی و گفته شود.

وی بیان کرد: کرمان، بزرگترین استان در کشور است و ظرفیت‌های متنوع و سه و نیم میلیون نفر جمعیت دارد و تنوع اقلیمی کرمان نیز عجیب و چهارفصل است و ۳۵ درجه اختلاف دما در بعضی نقاط استان کرمان را می‌بینید.

استاندار کرمان ادامه داد: هر فصل که گردشگر به استان کرمان بیاید، ظرفیت پذیرایی از آنها را داریم و معدن، کشاورزی و گردشگری اصلی‌ترین حوزه‌های استان هستند.

فداکار با اشاره به اینکه تنوع معدنی در استان کرمان کم‌نظیر است، افزود: کمیت و کیفیت معادن شمال استان کرمان بهتر از جنوب استان کرمان است و در جنوب هم تنوع معادن را داریم و ۷۰ درصد کرومیت کشور در این مناطق وجود دارد.

وی اظهار داشت: از معدن تا تولید ورق را در استان کرمان داریم و نیروی انسانی فعال بومی هم در بخش معدن فعالیت می‌کنند و صنعت استان نیز معدن‌پایه است، گرچه توقع بوده معادن بیش از این در صنایع پایین‌دستی سرمایه‌گذاری کنند.

استاندار کرمان همچنین از توسعه مطلوب در فولاد استان کرمان سخن به‌میان آورد و افزود: خودروسازی در شرق استان کرمان ۱۲ هزار اشتغال ایجاد کرده است.

فداکار بیان داشت: ۲۱ میلیون تن کنسانتره در استان کرمان تولید می‌شود در حالی که تا چند سال قبل، از کنسانتره و گندله خبری نبود و تولید ورق هم به‌زودی اتفاق می‌افتد.

وی با اشاره به اینکه ۱۳۰ هزار میلیارد تومان از استان کرمان شامل سهام و حقوق دولتی معادن خارج می‌شود، بیان داشت: فقط ۷ هزار میلیارد تومان بودجه استان است و معادن باید در پیشرفت و توسعه دیار کریمان اثرگذار باشند.

استاندار کرمان متذکر شد: گردشگری استان کرمان در زیر سایه معدن و کشاورزی مغفول مانده است در حالی‌که ۷ اثر ثبت جهانی و ۷۰۰ اثر ثبت ملی در استان وجود دارد و ما تنوع و ظرفیت‌های میراث‌ فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را داریم.

فداکار با اشاره به اینکه نیروی انسانی توانمندی در استان کرمان حضور دارند، بیان داشت: کرمان، افراد سیاسی مطرحی در گروه‌های سیاسی مختلف دارد.

وی با اشاره به وجود سه منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان، سیرجان و بم از وجود خطوط ریلی و فرودگاه‌ها در استان کرمان خبر داد و اظهار کرد: سرمایه‌گذاری خوبی در انرژی خورشیدی انجام شده و یک میلیارد یورو سرمایه‌گذاری در این بخش انجام می‌شود و کرمان در حوزه انرژی خورشیدی رتبه اول کشوری را دارد.

فداکار بیان داشت: خط تولید لاستیک‌های فوق‌سنگین شرکت بارز در کرمان کلید خورده است و منطقه ویژه جازموریان سال ۸۲ مجوزش را اخذ کرده و هنوز کاری در این پروژه انجام نشده است و به‌زودی شرکت جدید با تغییرات صورت گرفته تشکیل می‌شود.

وی اظهار داشت: استان کرمان بیشترین مشکل را در حوزه آب دارد به‌طوری که کیفیت آب در برخی مناطق شمالی استان کرمان از دست رفته و کشاورزی را دچار مشکل کرده است و باید اصلاح نظامات آبیاری صورت گیرد.

استاندار کرمان ادامه داد: انتقال آب شرب را در دستور کار داریم و پروژه انتقال آب شرب به بم و بروات از سد نسا انجام شده و آماده افتتاح رسمی است و انتقال آب به جیرفت و عنبرآباد از سد جیرفت شروع شده و کار پیش می‌رود.

فداکار اضافه کرد: پروژه انتقال آب به کرمان و رفسنجان از خط صنعت شروع شده و امیدواریم تا پایان سال اجرایی شود و تنش آبی استان برای دو میلیون نفر جمعیت برطرف می‌شود و کار برای بقیه مناطق در حال پیگیری است.

وی عنوان کرد: کاهش رتبه کسب و کار استان از ۳۱ به ۲۰ را شاهدیم و کاهش نرخ بیکاری و رتبه چهارم اشتغالزایی را داریم و در بعضی از شهرها مشکل بیکاری نداریم، اما توسعه نامتوازن در استان اتفاق افتاده که باید کمک کنیم، برطرف شود.

استاندار کرمان تصریح کرد: در حالی که هدف دشمن این بود کار را مختل کند و نگذارد، امور پیش برود، اما کار رها نشد و با جدیت پیش رفت و رسانه‌ها کمک کنند توسعه بیش‌از‌پیش جلو رود.

امام جمعه کرمان نیز در سخنانی خطاب به روایتگران پیشرفت گفت: وقتی روایتگری کرده و پیشرفت‌ها را ترسیم می‌کنید، اولین اثر آن امیدبخشی در جامعه است.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی بیان کرد: روایتگران پیشرفت وقتی با دقت و صداقت و بدون حب و بغض روایتگری می‌کنید و پیشرفت‌ها را نشان می‌دهید، شما الگوی حسنه را ایجاد می‌کنید و نشان می‌دهید، «می‌توانیم» یک شعار نیست و یک واقعیت است و الگوسازی کار اهالی رسانه است.

وی اضافه کرد: وقتی حرف از پیشرفت می‌زنید و زاویه‌های پیشرفت را نشان می‌دهید، دشمن را در یک جنگ تمام‌عیار مایوس می‌کنید و دشمنی‌ها کاهش پیدا می‌کند زیرا وقتی دشمن فهمید در هر عرصه‌ای به بازدارندگی فعال رسیده‌اید، مایوس می‌شود و به‌همان اندازه عقب‌نشینی می‌کند.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − هشت =