. یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 74881 تاریخ انتشار : سه شنبه 30 خرداد 1402 | 17:48 ب.ظ

معاون دادگستری کل کرمان :۲۲ هزار و ۷۷۰ مترمربع فضای اداری قضایی در دست احداث است

زاده کافی گفت: در سال‌های اخیر ۳۳ هزار و ۷۵۴ مترمربع فضای اداری قضایی به بهره برداری رسید و ۲۲ هزار و ۷۷۰ مترمربع فضای اداری در دست احداث است. به گزارش کنارصندل به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، محمدحسین زاده کافی با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر و با توجه به توسعه […]

زاده کافی گفت: در سال‌های اخیر ۳۳ هزار و ۷۵۴ مترمربع فضای اداری قضایی به بهره برداری رسید و ۲۲ هزار و ۷۷۰ مترمربع فضای اداری در دست احداث است.

به گزارش کنارصندل به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، محمدحسین زاده کافی با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر و با توجه به توسعه تشکیلات قضایی در دادگستری استان کرمان و نیز افزایش منابع انسانی و از سویی وسعت زیاد استان کرمان، توسعه فضای اداری و فیزیکی همواره یکی از اولویت‌های اصلی مدیران بوده است، گفت: در سال‌های اخیر، ۳۳ هزار و ۷۵۴ مترمربع فضای اداری به بهره برداری رسیده است و ۲۲ هزار و ۷۷۰ مترمربع فضای اداری نیز در دست احداث می‌باشد.

او افزود: علاوه بر پروژه‌های در حال احداث، ساختمان ستادی و شعب دادگاه‌های تجدیدنظر دادگستری استان کرمان با زیر بنای ۲۰ هزار مترمربع تصویب شده و زمین ساختمان بیان شده با متراژ ۲۵ هزار مترمربع مشخص شده که  به زودی عملیات احداث آن آغاز خواهد شد.

معاون مالی، پشتیبانی و عمرانی دادگستری کل استان کرمان با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر مجتمع‌های مدرن و متعدد قضایی از محل منابع ملی و استانی در حوزه‌های قضایی احداث و به بهره برداری رسیده است، بیان کرد: مجتمع قضایی شهید باهنر ویژه رسیدگی به جرائم امنیتی و مواد مخدر، مجتمع قضایی شهید قدوسی ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی، مجتمع قضایی شورا‌های حل اختلاف شهید فولادی، ساختمان ستادی شورا‌های حل اختلاف شهید توکلی، دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بافت، ساختمان آموزش شهرستان بافت، توسعه ساختمان دادگستری شهرستان بردسیر، دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان زرند و دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سیرجان از جمله این موارد است.

او تصریح کرد: دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شهربابک، دادگستری شهرستان قلعه گنج، دادگستری شهرستان ارزوئیه، دادگستری شهرستان رابر، دادگستری شهرستان ریگان، دادگستری شهرستان فهرج، دادگستری شهرستان انار، دادگستری شهرستان نرماشیر، دادگستری شهرستان رودبار جنوب، دادگاه عمومی بخش کشکوئیه، دادگاه عمومی بخش ساردوئیه، دادگاه عمومی بخش فردوس، دادگاه عمومی بخش جازموریان و تعدادی شعب شورای حل اختلاف نیز در سال‌های اخیر احداث شده و به بهره برداری رسیده است.

زاده کافی بیان کرد: علاوه بر توسعه فضا‌های اداری، احداث نمازخانه دادگستری مرکز استان، آسایشگاه کارکنان وظیفه، مهمانسرای دادگستری شهرستان جیرفت، مهمانسرای دادگستری شهرستان بافت، احداث منازل سازمانی در حوزه‌های قضایی کرمان، جیرفت، ریگان، فاریاب، ساردوئیه، فهرج، جازموریان، اسماعیلیه، کشکوئیه و چندین پروژه دیگر از اقدامات انجام شده، بوده است.

او افزود: با وجود افزایش قریب به ۲ برابری تعداد کارکنان دادگستری استان کرمان در سال‌های اخیر، سرانه متراژ فضا‌های اداری دادگستری استان کرمان به تعداد کارکنان از ۵۶ مترمربع به ۶۱ مترمربع افزایش یافته است.

معاون دادگستری کل استان کرمان بیان کرد: ساختمان دادسرا‌های عمومی و انقلاب شهرستان‌های رفسنجان، عنبرآباد و بم، مجمتع قضایی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی شهر کرمان، دادگستری شهرستان فاریاب، دادگاه عمومی بخش اسماعیلیه، دادگستری شهرستان زرند، مجتمع شورا‌های حل اختلاف شهرستان رفسنجان، دادگاه عمومی بخش راین، پارکینگ طبقاتی دادگستری استان کرمان و بایگانی راکد دادگستری استان در دست احداث و بین ۵ تا ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

او  تصریح کرد: هم اکنون زیربنای فضای اداری دادگستری استان کرمان، بیش از ۱۰۲ مترمربع است که امید است با تکمیل پروژه‌های نیمه تمام به بیش از ۱۲۰ هزار مترمربع افزایش یابد.

زاده کافی با اشاره به اینکه دادگستری استان کرمان دارای ۳۵ حوزه قضایی مصوب، ۳۲ حوزه قضایی فعال است که از این تعداد ۱۶ حوزه قضایی شهرستان و ۱۶ حوزه قضایی بخش می‌باشد، بیان کرد: هم اکنون ۱۲ پروژه با زیربنای بیش از ۲۲ هزار مترمربع در حال احداث می‌باشد که در صورت تکمیل پروژ‌های جدید و احداث ساختمان مرکزی دادگستری استان کرمان، امیدواریم طی سال‌های آینده دادگستری استان مشکلی از لحاظ فضای اداری نداشته باشد.

او گفت: واگذاری ۵۹۴ واحد مسکونی از طریق تعاونی‌های مسکن دادگستری استان، یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که طی سال‌های اخیر برای بهبود وضعیت معیشت همکاران قضایی و اداری انجام شده است.

معاون مالی، پشتیبانی و عمرانی دادگستری کل استان کرمان با بیان اینکه راه اندازی صندوق تعاون همکاران با هدف اعطای تسهیلات قرض الحسنه به متقاضیان از دیگر گام‌های برداشته شده در مسیر خدمت رسانی به همکاران قضایی و اداری شاغل و بازنشسته بوده است، گفت: هم اکنون هزار و ۷۱۰ نفر در این صندوق عضویت داشته و از مزایای آن استفاده می‌کنند.

او افزود: در حوزه اقدامات حمایتی نیز طرح احسان با هدف کمک به خانواده همکار متوفی با مشارکت کارکنان دادگستری استان طراحی شده است که در این طرح،  در صورت در گذشت  یکی از همکاران عضو این طرح، از حقوق سایر اعضا مبلغی کسر و به حساب افرادی که در فرم درخواست از سوی  همکار متوفی قید شده اند، واریز می‌شود که هم اکنون  ۸۲۱ نفر از همکاران قضایی و اداری شاغل و بازنشسته در  طرح احسان عضویت دارند.

زاده کافی بیان  کرد: در ادامه نگاه وظیفه محور برای توسعه وضعیت رفاه و معیشت کارکنان قضایی و اداری مجموعه قضایی استان کرمان، سامانه رفاه دادگستری استان نیز به منظور ارائه بهتر خدمات به همکاران راه اندازی شده که با استفاده از این سامانه، امکان جمع آوری درخواست‌ها  و پالایش اطلاعات همکاران با توجه به تعداد حوزه‌های قضایی، تعداد کارکنان، پراکندگی حوزه‌های قضایی و وسعت استان در کوتاه‌ترین زمان ممکن فراهم شده است.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 7 =