. چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳

کد خبر: 75281 تاریخ انتشار : یکشنبه 4 تیر 1402 | 15:36 ب.ظ

جشن آب‌پاشونک در پارک ولیعصر جیرفت برگزار شد

به گزارش کنار صندل، جشن آب پاشونک با حضور مسئول مردمی ،ورزش دوست همیشه در کنار مردم جناب آقای دکتر امین شهداد نژاد معاون سیاسی فرمانداری ،میلاد برخوری معاون ورزش‌های همگانی استان و رئیس هیئت ورزش‌های همگانی شهرستان جیرفت و دیگر اعضای همراه هیئت با حضور پرشور کودکان همراه پدرانشان در سومین روز تابستان در […]

به گزارش کنار صندل، جشن آب پاشونک با حضور مسئول مردمی ،ورزش دوست همیشه در کنار مردم جناب آقای دکتر امین شهداد نژاد معاون سیاسی فرمانداری ،میلاد برخوری معاون ورزش‌های همگانی استان و رئیس هیئت ورزش‌های همگانی شهرستان جیرفت و دیگر اعضای همراه هیئت با حضور پرشور کودکان همراه پدرانشان در سومین روز تابستان در پاک ولیعصر برگزار شد.

در این جشن میلاد برخوری ضمن خیر مقدم به مسئولان حاضر و پدران و مادران همراه کودکانشان ،ابتدا با جشن آب پاشونک و فلسفه آن حاضرین را آشنا نمود.

مسئول هیئت ورزشهای همگانی شهرستان، جشن آب پاشونک را جشنی معرفی کرد که در روز اول تابستان که بلندترین روز سال است و خورشید بیشتر از روزهای دیگر در آسمان است برگزار می‌شود. از آنجا که باران کمترین میزان ممکن را در این روز دارد جشن آب پاشونک برگزار می‌شود تا تداعی باران باشد. این جشن باستانی در شهرهای مختلف ایران برگزار می‌شود و معمولا مردم در این جشن با رفتن به بیابان‌ها و آب پاشیدن به یکدگیر طلب باران می‌کنند و یک سال پربرکت و پرباران را برای کشور آرزو می‌کنند.

در ادامه کودکان با همراهی والدین در محل نقاشی دختران که با تکنیک و موضوع آب پاشونک با هدایت مربی هنری برگزار شد شرکت کردند.

بخش ویژه پدران همراه کودکان پسر نیز مسابقه فوتبال خلاقی بود که به شکل ضربات پنالتی در زمین پارک و با هدایت احسان فرخی مربی بین المللی برگزار شد.
آب بازی با تفنگ‌های آب پاش و به وسیله ماشین آتش نشانی به صورت بارانی و فواره از آسمان بروی سر شرکت کنندگان در این گرمای بالای ۴۰ درجه طراوت و لذت خاصی به حاضرین داده و در آن واقع شده حسن ختام این برنامه بود.

گزارش : امینه رزمی

تصاویر : خسرو احسانی

نظرات بینندگان:

  1. علی گفت:

    گم شید خود این مسئولین بدرد نخور جیرفت گند زدید به همه جا رفته

  2. فهیمه گفت:

    ,بسیار عااالی و پرنشاط .خسته نباشید ب تمامی دست اندرکاران

  3. مهدی گفت:

    ما جیرفتی هستیم گرمای آتشی جیرفت را به دنیا عوض نمی‌کنیم اگر در هر گوشه دنیا با بهترین امکانات زندگی کنیم.باز هم دلمان برای گرمای جیرفت تنگ می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − هفت =