. چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳

کد خبر: 75347 تاریخ انتشار : سه شنبه 6 تیر 1402 | 15:25 ب.ظ

نماینده جیرفت: جامعه از تعطیلی جمعه و شنبه استقبال می‌کند

ذبیح‌الله اعظمی ساردوئی نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد و سخنگوی کمیسیون کشاورزی به جماران گفت: طی بررسی‌هایی که داشتم متوجه شدم که جامعه از تعطیلی جمعه و شنبه استقبال می‌کند. به گزارش کنارصندل به نقل از خبرگزاری جماران ذبیح‌الله اعظمی ساردوئی نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد و سخنگوی کمیسیون کشاورزی گفت : طی بررسی‌هایی که […]

ذبیح‌الله اعظمی ساردوئی نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد و سخنگوی کمیسیون کشاورزی به جماران گفت: طی بررسی‌هایی که داشتم متوجه شدم که جامعه از تعطیلی جمعه و شنبه استقبال می‌کند.

به گزارش کنارصندل به نقل از خبرگزاری جماران ذبیح‌الله اعظمی ساردوئی نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد و سخنگوی کمیسیون کشاورزی گفت : طی بررسی‌هایی که داشتم متوجه شدم که جامعه از تعطیلی جمعه و شنبه استقبال می‌کند.در دنیای امروز یک دانشجوی ایرانی با تعطیلی روزهای پنج‌شنبه و جمعه در کشور و شنبه و یکشنبه در خارج از کشور، برای مبادله پول اموراتش به مشکل می‌خورد. تعطیلی شنبه می‌تواند به این موضوع کمک کند تا ما تبادل با بازار بین‌الملل داشته باشیم. هرچند در اروپا روز شنبه تعطیل نیست و مثل مردم ما می‌توانند خرید خود را در روز پنج شنبه انجام دهند، چرا که بانک‌ها باز هستند و فقط یکشنبه تعطیل است.

اعظمی افزود: نکته دیگر این است که جمعه روز تعطیل مسلمانان، شنبه یهودی‌ها و یکشنبه برای مسیحی‌ها است. ما با تعطیلی مسیحیان و مسلمانان مشکلی نداریم، اما به دلیل اینکه شنبه مربوط به یهودی‌ها است امکان دارد مسأله ایجاد کند. در هر صورت ای کاش شرایطی به وجود می‌آمد که با دنیا همراه بودیم.

وی ادامه داد: امروز یک کمیسیون تخصصی روی این موضوع کار می‌کند و در صحن مجلس خرد جمعی در این مورد تصمیم خواهد گرفت. اما هر چه به سمت جهانی شدن و همراه و هم‌گام با دنیا باشیم به واسطه تبادلات جهانی یک تاجر می‌تواند با کشورهای مختلف کار کند که این به نفع کشور است.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی در واکنش به برخی نظرات که گفته‌اند عموم دستگاه‌ها ارتباط بین‌المللی ندارند، گفت: یک صرافی معمولی بدون تبادل بین‌المللی نمی‌تواند کارش را پیش ببرد و این بر بازار ما تأثیر می‌گذارد. در کشوری مثل پاکستان که مسلمان است، در حالی که ظهر جمعه نماز را برگزار می‌کنند بازار را به دلیل اینکه همراه با دنیا پیش می‌رود، تعطیل نمی‌کنند.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 2 =