. چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳

کد خبر: 76021 تاریخ انتشار : دوشنبه 19 تیر 1402 | 16:41 ب.ظ

اهدای اعضای جوان جیرفتی به ۳ بیمار نیازمند

مسئول واحد پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اهدای اعضای جوان جیرفتی، از انتقال این اعضا به شیراز برای پیوند به ۳ بیمار نیازمند خبر داد. به گزارش کنارصندل به نقل از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان،رضا جعفری گفت: کبد و ۲ کلیه این جوان ۱۸ ساله اهل و ساکن شهرستان جیرفت که […]

مسئول واحد پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اهدای اعضای جوان جیرفتی، از انتقال این اعضا به شیراز برای پیوند به ۳ بیمار نیازمند خبر داد.

به گزارش کنارصندل به نقل از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان،رضا جعفری گفت: کبد و ۲ کلیه این جوان ۱۸ ساله اهل و ساکن شهرستان جیرفت که به علت تصادف و تروما دچار مرگ مغزی شده بود، روز یکشنبه ۱۸ تیر ماه اهدا شد.

او افزود: اعضای بدن وی برای پیوند به ۳ بیمار نیازمند دریافت عضو به شیراز منتقل شد.

مسئول واحد پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی کرمان تصریح کرد: این جوان ابتدا در بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان جیرفت بستری و پس از مرگ مغزی و رضایت خانواده، کار اهدای عضو در مرکز آموزشی درمانی شهید باهنر انجام شد.

او در بخش دیگری از سخنانش از همکاری کارکنان واحد شناسایی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرستان جیرفت، خانواده مرحوم، تلاش و زحمات تیم‌های پزشکی و پرستاری بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان جیرفت، مسئول و هماهنگ کنندگان واحد فراهم آوری اعضا کرمان، کادر پرستاری بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان شهید باهنر کرمان و پزشکان فوق تخصص پیوند کبد، مسئول و همکاران اتاق عمل بیمارستان شهید باهنر قدردانی کرد.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − هشت =