. شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳

کد خبر: 76038 تاریخ انتشار : سه شنبه 20 تیر 1402 | 15:45 ب.ظ

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان : فعالیت معادن در حوزه مسئولیت های اجتماعی با محوریت فرمانداران ساماندهی می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان، مدیرکل صنعت، معدن وتجارت جنوب کرمان از ساماندهی فعالیت معادن جنوب کرمان در حوزه مسئولیت های اجتماعی به محوریت فرمانداران شهرستان های جنوب استان خبر داد. مسلم مروجی فرد با بیان اینکه گاها درخواست ها از سرمایه گذاران بخش معادن به اندازه ای […]

به گزارش روابط عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان، مدیرکل صنعت، معدن وتجارت جنوب کرمان از ساماندهی فعالیت معادن جنوب کرمان در حوزه مسئولیت های اجتماعی به محوریت فرمانداران شهرستان های جنوب استان خبر داد.

مسلم مروجی فرد با بیان اینکه گاها درخواست ها از سرمایه گذاران بخش معادن به اندازه ای است که باعث دلسردی و عقب نشینی سرمایه گذار از سرمایه گذاری می شود گفت: باید با هدفمند نمودن فعالیت های معادن در حوزه مسئولیت های اجتماعی و ایجاد مشوق هایی برای ورود سرمایه گذاران به منطقه، از دلسرد شدن سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در جنوب کرمان جلوگیری کرد.

وی با اشاره به درخواست های متعدد بهره برداران و فعالان معدنی در نشست مشترک خردادماه سال جاری با معاون معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر مشخص نمودن و ساماندهی فعالیت های معادن در مسئولیت های اجتماعی، افزود: با توجه به تاکید معاون وزیر صمت، در هر یک از شهرستان های جنوب استان کرمان کارگروهی با محوریت فرماندار همان شهرستان تشکیل خواهد شد تا هر گونه فعالیت معادن در حوزه مسئولیت های اجتماعی در این کارگروه مصوب و ابلاغ شود.

مروجی فرد خاطرنشان: با توجه به شناخت فرمانداران از نیاز های اولویت دار هر شهرستان، هدف از تشکیل این کارگروه ها در شهرستان های جنوب استان کرمان، هدفمند شدن فعالیت معادن در انجام مسئولیت های اجتماعی معادن، اولویت بندی برای هزینه کرد معادن در این حوزه و جلوگیری از زیان معادن و سرمایه گذاران با درخوست های بعضا غیر معقول و متعدد می باشد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان با اشاره به نقش اشتغال ایجاد شده توسط معادن جنوب کرمان در کاهش بیکاری، بزه و جرم در این منطقه بیان داشت: هر چند اشتغال ایجاد شده توسط معادن و صنایع معدنی خود بزرگترین و بهترین فعالیت برای جامعه است اما معادن جنوب کرمان فعالیت های بزرگی نیز در قالب عمل به مسئولیت های اجتماعی نظیر ساخت مدرسه، جاده و… انجام داده اند.

وی یادآور شد: با برنامه ریزی و استفاده درست و هدفمند از ظرفیت معادن و فعالان اقتصادی می توان باعث پیشرفت و توسعه جنوب کرمان شد.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 7 =