. پنج شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳

کد خبر: 76554 تاریخ انتشار : چهارشنبه 28 تیر 1402 | 20:35 ب.ظ

اعظمی : کلنگ ساخت بزرگترین رصدخانه جنوب شرق کشور در ساردوئیه زده شد

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس گفت: با کمک خیرین و نخبگان کلنگ ساخت رصدخانه سید جمال الدین فاطمی به عنوان یکی از دقیق‌ترین و بزرگترین رصدخانه‌های جنوب شرق کشور بر زمین زده شد. به گزارش کنارصندل به نقل از خبرگزاری خانه ملت ، ذبیح الله اعظمی ساردوئی نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس […]

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس گفت: با کمک خیرین و نخبگان کلنگ ساخت رصدخانه سید جمال الدین فاطمی به عنوان یکی از دقیق‌ترین و بزرگترین رصدخانه‌های جنوب شرق کشور بر زمین زده شد.

به گزارش کنارصندل به نقل از خبرگزاری خانه ملت ، ذبیح الله اعظمی ساردوئی نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی در خصوص کلنگ زنی بزرگترین رصدخانه جنوب شرق کشور در بخش ساردوئیه شهرستان جیرفت، گفت: در بخش ساردوئیه که از نقاط زیارتی و گردشگری به واسطه حضور مرقد مطهر امامزاده سلطان سید احمد(ع) است، خیریه مربوطه با کمک های مردمی و خیرین روز عید غدیر کلنگ احداث رصدخانه ای به نام سید جمال الدین فاطمی که یکی از خیرین شهرستان جیرفت و بخش ساردوئیه است زده شد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ساخت رصدخانه سید جمال الدین فاطمی به ۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که بخش عمده آن را خیرین و نخبگان منطقه پرداخت می‌کنند، افزود: این رصدخانه به عنوان یکی از دقیق‌ترین و بزرگترین رصدخانه‌های جنوب شرق کشور به بهره برداری می‌رسد.

وی عنوان کرد: امیدواریم مردم کشور باتوجه به آسمان پرستاره استان کرمان در این رصدخانه و نقطه گردشگری حاضر شوند و از امکانات آن استفاده کنند.

پایان پیام

عضو کانال بله خبرگزاری خانه ملت شوید

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 10 =