. یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

کد خبر: 76589 تاریخ انتشار : یکشنبه 1 مرداد 1402 | 18:09 ب.ظ

بازدید دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان از کتابخانه عمومی شهیدمدنی جیرفت

سیدمجید امامی، دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور به همراه بهرام مسلمی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان از کتابخانه شهیدمدنی جیرفت بازدید و مسائل و مشکلات مربوط به کمبود فضای فیزیکی این کتابخانه‌ را بررسی کردند. جهت ورود به کانال خبری کنارصندل روبیکا بر روی تصویر کلیک کنید به گزارش کنارصندل به نقل از […]

سیدمجید امامی، دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور به همراه بهرام مسلمی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان از کتابخانه شهیدمدنی جیرفت بازدید و مسائل و مشکلات مربوط به کمبود فضای فیزیکی این کتابخانه‌ را بررسی کردند.

جهت ورود به کانال خبری کنارصندل روبیکا بر روی تصویر کلیک کنید

به گزارش کنارصندل به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، سیدمجید امامی، دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور و بهرام مسلمی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب به منظور بررسی مسائل و مشکلات مربوط به کمبود فضای فیزیکی کتابخانه ای شهرستان جیرفت، از کتابخانه عمومی شهیدمدنی بازدید کردند و در جریان فعالیت‌ها و مشکلات این کتابخانه‌ قرار گرفتند.

در این بازدید امامی، ضمن اشاره به ضرورت کتاب و کتابخوانی عنوان کرد: امروز همه می‌دانیم که آگاهی و دانایی، پیشرو رشد فرهنگی‌ است و برای برون رفت از مشکلات جامعه باید فرهنگ اصلاح شود و آگاهی مردم افزایش پیدا کند. تنها چیزی که در این زمینه راهگشا است کتاب و کتابخوانی و توسعه زیرساخت‎‌های مربوط به کتابخانه‌های عمومی‌ است.

وی در ادامه گفت: برای رسیدن به این امر مهم همه متولیان و مسئولین مربوطه باید تلاش کنند تا ضمن افزایش فضای فیزیکی کتابخانه‌های عمومی شرایط برای استفاده همه علاقه‌مندان به کتاب وکتابخوانی فراهم  شود.

امامی با تأکید بر کمبود فضای فیزیکی کتابخانه‌های عمومی در شهر جیرفت، وجود فقط یک کتابخانه عمومی با فضای بسیار محدود را مشکلی برای جمعیت ۱۳۰ هزار نفری شهر جیرفت برشمرد و افزود: تنها یک کتابخانه عمومی با زیربنای ۳۷۰ متر پاسخگوی نیازهای کتابخوانی مردم این شهر نیست و برای رفع این مشکل همه مسئولین شهرستان باید همکاری کنند.

مسلمی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان در خصوص تکمیل و واگذاری ساختمان جنب مصلی جیرفت جهت بهره برداری کتابخانه قول مساعدت، پیگیری و همکاری داد.

سپس افضلی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان جیرفت ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات کتابخانه‌های شهرستان در بحث کتابخوانی خواستار رفع مشکل کمبود فضای فیزیکی کتابخانه‌ ای در شهرستان شد.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =