. چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳

کد خبر: 76678 تاریخ انتشار : سه شنبه 3 مرداد 1402 | 15:08 ب.ظ

مدیر قرارگاه راهبردی فرهنگ و هنر جنوب کرمان:نمایش نی نوای بی نوا در شهرهای جنوب کرمان اجرا می شود

اسماعیل نیک نفس گفت: سوگ نمایش نی نوای بی نوا اثر تولیدی قرارگاه راهبردی فرهنگ و هنر جنوب کرمان است که در سطح شهرهای جنوب کرمان اجرا خواهد شد. به گزارش کنارصندلبه نقل از خبرگزاری شبستان از جنوب کرمان ، اسماعیل نیک نفس گفت: سوگ نمایش نی نوای بی نوا اثر تولیدی قرارگاه راهبردی فرهنگ […]

اسماعیل نیک نفس گفت: سوگ نمایش نی نوای بی نوا اثر تولیدی قرارگاه راهبردی فرهنگ و هنر جنوب کرمان است که در سطح شهرهای جنوب کرمان اجرا خواهد شد.

به گزارش کنارصندلبه نقل از خبرگزاری شبستان از جنوب کرمان ، اسماعیل نیک نفس گفت: سوگ نمایش نی نوای بی نوا اثر تولیدی قرارگاه راهبردی فرهنگ و هنر جنوب کرمان است که در سطح شهرهای جنوب کرمان اجرا خواهد شد.
مدیر قرارگاه راهبردی فرهنگ و هنر جنوب کرمان افزود: در این سوگ نمایش سعی شده براساس کتب معتبر تاریخی واقعه عاشورا را از  لحظه ورود امام حسین (ع) به کربلا تا خرابه شام را با تلفیقی از موسیقی، حرکت و رزم را به صورت نمادین نشان می دهد.
وی با اشاره به این که سوگ نمایش نی نوای بی نوا با هنرنمایی ۳۰ نفر بازیگر روی صحنه می رود، بیان کرد:  تعدادی نیز به عنوان طراح صحنه و لباس، گروه موسیقی، گروه کارگردانی( نمایش و رزم)، افکتور نور و صدا، گریم  و عوامل اجرایی با ما همکاری می کنند.
نیک نفس اظهار کرد: پس از انجام تمرینات و آمادگی گروه، بزودی این سوگ نمایش در سطح کانون های فرهنگی هنری مساجد، دانشگاه ها، مراکز شهرستانها و روستاهای محوری اجرا خواهد شد.
مدیر قرارگاه راهبردی فرهنگ و هنر جنوب کرمان خاطرنشان کرد: سوگ نمایش نی نوای بی نوا در بخش های مختلف متاثر از حماسه عاشورا با اقتباس و برداشتی از این واقعه عظیم به روی صحنه خواهد رفت.
وی عنوان کرد: نوآوری، ابتکار و تلاش خلاقانه هنرمندان در حوزه فرهنگ عاشورایی منطبق با جوهره معنوی و روح قدسی این جریان فرهنگی در اولویت‌ فعالیت های این قرارگاه راهبردی قرار دارد.
نیک نفس یادآور شد: سوگ نمایش عاشورایی نی نوای بی نوا به صورت تئاتر میدانی تولید شده و مدت زمان اجرای آن ۶۰ دقیقه می باشد.
مدیر قرارگاه راهبردی فرهنگ و هنر جنوب کرمان با اشاره به اولین اجرای این سوگ نمایش، گفت: سوگ نمایش نی نوای بی نوا سه شنبه راس ساعت ۱۷:۳۰ در محل مرقد شهید گمنام شهر بلوک اجرا می شود.
وی بیان کرد: گروه نمایشی نی نوای بی نوا پنجشنبه (۵ مردادماه) ساعت ۱۷ و سی دقیقه عصر در شهر جبالبارز، جمعه (۶ مردادماه) ساعت ۱۷ و سی دقیقه عصر شهر علی آباد عمران، جمعه (۶ مردادماه) ساعت ۸ شب روستای الله آباد سید جیرفت و شنبه (۷  مردادماه) ساعت ۸ شب در شهر دوساری اجرا خواهد داشت.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − دو =