. یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

کد خبر: 76766 تاریخ انتشار : جمعه 6 مرداد 1402 | 20:08 ب.ظ

امام جمعه جیرفت: یکی از اهداف قیام امام حسین (ع) اقامه نماز بود

حجت‌الاسلام والمسلمین میثم تارم امام جمعه جیرفت در خطبه‌های نمازجمعه جیرفت در ظهر عاشورای حسینی ضمن تسلیت شهادت امام حسین (ع)، توصیه به رعایت تقوای الهی و مصرف بهینه از نعمت‌های الهی، بویژه آب و برق، گفت: خداوند متعال خطاب به حضرت موسی (ع)، اقامه نماز، حج و جهاد در راه خدا را از ویژگی‌ها […]

حجت‌الاسلام والمسلمین میثم تارم امام جمعه جیرفت در خطبه‌های نمازجمعه جیرفت در ظهر عاشورای حسینی ضمن تسلیت شهادت امام حسین (ع)، توصیه به رعایت تقوای الهی و مصرف بهینه از نعمت‌های الهی، بویژه آب و برق، گفت: خداوند متعال خطاب به حضرت موسی (ع)، اقامه نماز، حج و جهاد در راه خدا را از ویژگی‌ها و فضائل امت پیامبر آخرالزمان معرفی کرده است.

امام جمعه جیرفت افزود: اقامه نماز، یکی از اهداف قیام امام حسین (ع) در زیارت‌نامه ایشان ذکر شده است که ایشان در ظهر روز عاشورا، نماز جماعت را اقامه کردند.

خطیب نمازجمعه جیرفت، بیان کرد: خداوند متعال در ادامه خطاب به حضرت موسی (ع) درمورد ویژگی‌ها و فضائل امت پیامبر آخرالزمان، از اقامه نمازجمعه، معجزه قرآن، عِلم و عاشورا نام برده است.

وی درمورد اهمیت و جایگاه اقامه نمازجمعه و معجزه قرآن کریم، عنوان کرد: خداوند متعال در سوره جمعه می‌فرمایند «بشتابید به سوی نمازجمعه» و قرآن، تمام کتاب‌های آسمانی قبل از خودش را تایید کرده و تنها کتاب آسمانی که جایگاه معجزه را دارد، قرآن است.

حجت‌الاسلام تارم در خصوص اهانت دشمنان به قرآن کریم، اظهار کرد: دشمن، به بهانه آزادی بیان، به قرآن کریم، اهانت کرده است، زیرا نمی‌تواند آزادی بیان قرآن را تحمل کند.

گزارش : امینه رزمی

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − هشت =