. یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

کد خبر: 77096 تاریخ انتشار : یکشنبه 8 مرداد 1402 | 17:10 ب.ظ

مدیرکل استان‌های وزارت:مردمی‌سازی و محرومیت‌زدایی دو رویکرد کلان فرهنگی دولت است

مدیرکل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت سیزدهم متاثر از رویکرد کلان دولت ۲ شعار محوری مردمی‌سازی و محرومیت‌زدایی را سرلوحه کار خود قرار داده است. به گزارش کنارصندل به نقل از ایرنا، مهدی رمضانی چابک روز یکشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیران کل پیشین […]

مدیرکل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت سیزدهم متاثر از رویکرد کلان دولت ۲ شعار محوری مردمی‌سازی و محرومیت‌زدایی را سرلوحه کار خود قرار داده است.

به گزارش کنارصندل به نقل از ایرنا، مهدی رمضانی چابک روز یکشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیران کل پیشین و فعلی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان افزود: در حوزه مردمی سازی همه تلاش مجموعه وزارتخانه و پرسنل در استان ها بر این بوده که جریان فرهنگی اصیل مردمی را تقویت کنیم.

وی ادامه داد: تلاش شده حمایت ها به تشکلهای مردمی حوزه فرهنگ معطوف و همه توان جریان سازی به مجموعه مردمی فعال در بخش فرهنگ واگذار شود.

رمضانی چابک یادآور شد: اگر بنا است جریان مردمی پایداری در حوزه فرهنگ محقق شود باید ساختار باقوامی را ایجاد کند بنابراین ایجاد موسسات مردم نهاد متشکل از نیروهای متفکر و دغدغه مند حوزه فرهنگی جریان انقلاب اسلامی را پیگیری می کنیم.

وی اضافه کرد: نقطه ایده آل ما این است که در جای جای ایران عزیز موسسات فرهنگی و مجموعه های فرهنگی مردم نهادی را ایجاد کنیم و دولت به رسالت خود از طریق حمایت از این نهادهای مردمی جامه عمل بپوشاند.

مدیرکل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: نگاه مجلس نگاهی همراهانه بوده و ردیف های خوبی برای حمایت از جریانان فرهنگی شهرستانها دیده شده است.

وی ادامه داد: البته در بخش هایی این نگاه تعرضی است که جداول و عددهای پیوست را کاهش بدهند اما در مجموع نگاه مجلس شورای اسلامی دغدغه مند بوده است.

رمضانی چابک بیان کرد: ریل گذاری خوبی صورت گرفته است که مباحث حمایتی از حوزه استان ها و شهرستان ها در بودجه ۱۴۰۲ محقق بشود.

وی با اشاره به اینکه نگاه ما بر این است که عدالت فرهنگی محقق شود و فعالیت فرهنگی صرفا در تهران نیست یادآور شد: ما بر این باور هستیم که گنجهای فرهنگی و هنری در اقصا نقاط کشور وجود دارند و ما وظیفه داریم از آنها حمایت کنیم.

رمضانی چابک گفت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تکلیف کرده که ۳۰ درصد از منابع معاونت های تخصصی به برنامه‌های استانی و شهرستانی اختصاص یابد و برنامه های این حوزه تقویت شود و علاوه بر این رقم ویژه‌ای هم برای حمایت از فعالیت های استانی و شهرستانی اختصاص داده شده است.

وی ادامه داد: در حوزه های عمرانی، بهسازی فضاهای فرهنگی و هنری باید محقق شود، تقویت زیرساخت‌ها و حمایت از حوزه معیشت همکاران در مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی هم از دیگر موارد مورد توجه است.

مدیرکل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: در این مسیر حرکت می کنیم اگرچه با نقطه ایده‌آل و مطلوب فاصله داریم و کاستی ها زیاد و منابع محدود است.

وی گفت: از مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان انتظار می رود تعامل خوب سازنده و پیش برنده با مسئولان داشته باشد زیرا منافع فرهنگ و هنر در سایه این تعامل صورت می گیرد.

رمضانی چابک افزود: سرکشی، دیدار، گفت و گو و رفع دغدغه های هنرمندان و اهالی فرهنگ و رسانه سرلوحه کار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان قرار گیرد.

وی تاکید کرد: تقویت جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی یکی از تکالیف و رسالتها است که مدیرکل جدید باید به آن اهتمام داشته باشد.

در این آیین حجت الاسلام سید احمد حسینی که سابقه مدیرکلی در جنوب کرمان را دارد به جای بهرام مسلمی مهنی که ۱۸ ماه این مسئولیت را برعهده داشت، معرفی شد.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =