. چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳

کد خبر: 77604 تاریخ انتشار : چهارشنبه 25 مرداد 1402 | 12:05 ب.ظ

آخرین وعده مسئولان برای افتتاح تنها بیمارستان عنبرآباد/ آیا طلسم ۱۰ ساله شکسته می‌شود

خردادماه ۹۳ کلنگ تنها بیمارستان شهرستان عنبرآباد به زمین زده شد و آخرین وعده مسئولان افتتاح فاز نخست آن تا پایان سال است و باید دید آیا طلسم ۱۰ ساله احداث تنها بیمارستان این شهرستان شکسته می‌شود. به گزارش کنارصندل به نقل از قدس آنلاین، خردادماه ۹۳ کلنگ تنها بیمارستان شهرستان عنبرآباد به زمین زده […]

خردادماه ۹۳ کلنگ تنها بیمارستان شهرستان عنبرآباد به زمین زده شد و آخرین وعده مسئولان افتتاح فاز نخست آن تا پایان سال است و باید دید آیا طلسم ۱۰ ساله احداث تنها بیمارستان این شهرستان شکسته می‌شود.

به گزارش کنارصندل به نقل از قدس آنلاین، خردادماه ۹۳ کلنگ تنها بیمارستان شهرستان عنبرآباد به زمین زده شد و سال‌ها از ساخت این بیمارستان می‌گذرد و با وجود گذشت بیش از ۹ سال از آغاز ساخت بیمارستان عنبرآباد مردم این شهرستان همچنان چشم به راه و منتظر اتمام این بیمارستان هستند تا مجبور نباشند برای درمان به شهرستان جیرفت و یا مرکز استان بروند.

در تمامی این سال‌ها احداث و تکمیل این بیمارستان با مشکل تامین اعتبار مواجه بوده و با وجود بازدیدها و وعده و وعیدهای مختلف مسئولان از این بیمارستان، شهرستان عنبرآباد هنوز فاقد بیمارستان و حتی اورژانس است.

شهرستان عنبرآباد در جنوب استان کرمان بالغ بر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و داشتن یک بیمارستان مجهز کوچکترین حق مردم این شهرستان است و حالا و در آخرین وعده مسئولان قول افتتاح فاز اول این بیمارستان تا پایان سال داده شده و باید دید آیا وعده مسئولان برای افتتاح بیمارستان عنبرآباد پس از ۱۰ سال محقق می‌شود.

یزدان افشاری‌پور، فرماندار شهرستان عنبرآباد با بیان اینکه افتتاح بیمارستان ۱۳۶ تختخوابی عنبرآباد یکی از مطالبات جدی مردم و مسئولان عنبرآباد است، اظهار داشت: متاسفانه بیش از ۹ سالی که از کلنگ‌زنی این بیمارستان می‌گذرد و کوتاهی‌های زیادی انجام شده و این بیمارستان تا سال قبل تنها ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.  

وی با اشاره به اینکه این بیمارستان ۱۲ هزار مترمربع زیربنا دارد، گفت: در تمامی این سال‌ها مدیران و مسئولان کشوری زیادی از معاون رئیس جمهور وقت گرفته تا وزرای وقت از این بیمارستان نیمه تمام بازدید داشتند و وعده و وعیدهای زیادی دادند، اما اتفاق خاصی برای این بیمارستان نیفتاده است.

فرماندار شهرستان عنبرآباد با بیان اینکه از زمان حضور بنده پیگیری‌های مستمری برای تکمیل این بیمارستان انجام شد، افزود: با کمک استاندار کرمان در یک سال قبل این پروژه ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و پیشرفت آن امروز با ۴۵ درصد رسیده است، اما هنوز برای ما قابل قبول نیست.

وی با اشاره به اینکه به تازگی و با پیگیری‌های انجام شده و جلساتی که با خیرخواه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت داشتیم، پیمان جدیدی در سامانه بارگزاری شده است، بیان کرد: به‌زودی کار حصارکشی، محوطه‌سازی و تاسیسات این بیمارستان آغاز می‌شود.

افشاری‌پور با بیان اینکه ۱۷ میلیارد تومان اعتبار مجدداً به این پروژه تزریق شده است، گفت: فاز اول این بیمارستان شامل اورژانس آن تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه در سفر ریاست جمهور به استان کرمان ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار به این بیمارستان تخصیص داده شد و امیدوار هستیم در یک سال نیم آینده فازهای بعدی این بیمارستان هم به بهره‌برداری برسد، افزود: ساخت بیمارستان عنبرآباد یکی از مطالبات مهم مردم این شهرستان بوده که در سفر آیت‌الله رئیسی مورد توجه قرار گرفت.

فرماندار شهرستان عنبرآباد با اشاره به نگاه دولت سیزدهم در حوزه بهداشت، ابراز داشت: در شهرستان عنبرآباد متاسفانه حتی اورژانس هم نداریم و می‌طلبد احداث و تکمیل این بیمارستان با سرعت بیشتری انجام شود تا تا گوشه‌ای از مشکلات، دغدغه‌ها و نگرانی‌های مردم در این حوزه تمام شود.

مسئولان تاکنون چندین بار قول افتتاح این بیمارستان را دادند که متاسفانه تاکنون عملی نشده است با این وجود امیدوارم طبق گفته فرماندار عنبرآباد تا پایان سال شاهد افتتاح فاز نخست این بیمارستان باشیم.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 20 =