. پنج شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳

کد خبر: 77866 تاریخ انتشار : دوشنبه 30 مرداد 1402 | 14:53 ب.ظ

نشست خبری رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با اصحاب رسانه جنوب کرمان برگزار شد

به گزارش کنارصندل به نقلل از خبرگزاری شبستان از جنوب کرمان، نشست خبری رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با اصحاب رسانه جنوب کرمان در سالن کنفرانس معاونت غذا و دارو برگزار شد. دکترعلی اصغر خیرخواه در این نشست، خبرنگاران را سربازان حوزه جهاد تبیین برشمرد و گفت: خبرنگاران چشم و گوش ما هستند و در […]

به گزارش کنارصندل به نقلل از خبرگزاری شبستان از جنوب کرمان، نشست خبری رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با اصحاب رسانه جنوب کرمان در سالن کنفرانس معاونت غذا و دارو برگزار شد.

دکترعلی اصغر خیرخواه در این نشست، خبرنگاران را سربازان حوزه جهاد تبیین برشمرد و گفت: خبرنگاران چشم و گوش ما هستند و در تقویت نقاط قوت و رفع کاستی ها ما را یاری می کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت افزود: خبرنگاران در مبارزه با ویروس کرونا با آگاهی بخشی به مردم و روشنگری به کمک ما آمدند.
وی بیان کرد: در حوزه بهداشت و درمان جنوب کرمان تمام تلاش ما در جهت پیشرفت زیرساخت ها و بهبود کیفیت خدمات بهداشتی و درمانی است.
خیرخواه با بیان اینکه ضریب تخت های بیمارستانی جنوب کرمان نسبت به کل کشور بسیار کمتر است، ابراز کرد: با تامین اعتبار بیمارستان های ۳۲ تخت خوابه به ۹۰ تخت خواب ارتقا می یابند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با اشاره به خدمات مرکز ناباروری جنوب کرمان، عنوان کرد: شناسایی زوج های نابارور، ارائه راهکار، انجام معاینات و آزمایشات بخشی از این خدمات است.
وی یادآور شد: مرکز ناباروری جنوب کرمان اکنون سطح یک است و تنها در مرکز استان می توان مرکز ناباروری سطح ۲ را راه اندازی کرد و امیدواریم بتوانیم مرکز سطح ۲ را راه اندازی کنیم و در این مرکز خدمات آی وی اف و جراحی های پیشرفته را به زوج های نابارور ارائه دهیم.
خیرخواه با بیان این که احداث بیمارستان جایگزین بیمارستان کاشانی در دستور کار قرار گرفته، اضافه کرد: این بیمارستان در زمین جنب هتل ناجی ساخته می شود و ساخت این بیمارستان به پیمانکار دشت مغان سپرده شده و از امروز با ورود پیمانکار کار آغاز می شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با اشاره به این که جنوب کرمان از مناطق محروم بود، ابراز کرد: با تلاش و تامین بخشی از زیرساخت های بهداشتی درمانی اکنون وضعیت جنوب کرمان در حوزه بهداشت و درمان از منطقه محروم به کم برخوردار تغییر پیدا کرده البته تا رسیدن به نقطه ایده آل فاصله زیاد است و ما تلاش خواهیم کرد تا به این نقطه برسیم.
وی با بیان این که داروهای بیماران خاص نقدی عرضه می شوند، اظهار کرد: در جیرفت برای حل مشکل دارویی بیماران خاص داروخانه های مهدی پور و شاهرخی که توان مالی داشتند به عنوان داروخانه های منتخب جهت عرضه این داروها انتخاب شدند.
خیرخواه با اشاره به این که ما در کشور تولید کننده شیرخشک نیستیم، ابراز کرد: مواد اولیه شیرخشک از خارج وارد تهران می شود و پس از بسته بندی توسط شرکت های پخش توزیع می شود.
رئیس دانشگاه ادامه داد: ترکیبات شیرخشک بسیار شبیه هم هستند و این که خانواده ها فقط تمایل به خرید شیرخشک نان ۲ دارند اشتباه است و آنها می توانند از انواع دیگر شیرخشک برای تغذیه نوزادان استفاده کنند.
وی عنوان کرد: متاسفانه علی رغم این که جنوب کرمان بیشترین موالید را دارد و در بیشترین سوء تغذیه در کودکان جنوب کرمانی دیده می شود اما ۵۵ درصد شیرخشک معمولی به شمال کرمان و تنها ۱۵ درصد به جنوب اختصاص یافته که این میزان نیاز جنوب کرمان را تامین نمی کند.
خیرخواه بیان کرد: یک هلی کوپتر با ظرفیت حمل ۳ مصدوم بزودی به ناوگان اورژانس جنوب کرمان اضافه خواهد شد در حال حاضر کار ساخت آشیانه آغاز شده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با یادآوری این مطلب که در ۵ سال گذشته نوسازی آمبولانس ها در دانشگاه های علوم پزشکی کشور صورت نگرفته، ابراز کرد: امسال توزیع آمبولانس در سطح دانشگاه های علوم پزشکی با توزیع خوبی همراه است و برای نوسازی آمبولانس ها در جنوب کرمان مجوز دریافت ۱۷ آمبولانس گرفته شده است‌
وی تصریح کرد: شکایات و نارضایتی مردمی از ارائه خدمات درمانی پزشکان زنان و زایمان باعث شد تا ستاد راهبری حوزه درمانی با حضور دادستان های هشت شهرستان جنوبی راه اندازی کنیم تا از این طریق با پزشکان متخلف برخورد شود.
خیرخواه با بیان اینکه ما در حمایت از خانواده و فرزندآوری موظف هستیم خدمات درمانی را ساماندهی کنیم، اظهار کرد: بافت قدیم بیمارستان آیت الله کاشانی به دلیل فرسودگی ارائه خدمات شاید نامطلوب باشد اما بزودی بخش های بستری، ۴ اتاق عمل جدید و ان آی سی یو به آن افزوده خواهد شد که این مهم ارائه خدمات را بهبود می بخشد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت اضافه کرد: احداث زایشگاه رودبار جنوب و قلعه گنج در دستور کار قرار گرفته است و در آینده نیز زایشگاه منوجان ساخته خواهد شد.
وی با ابراز تأسف از افزایش سزارین های اول، عنوان کرد: از اهداف حوزه سلامت این است که زایمان های بیمارستان ها به سمت زایمان های طبیعی و بدون درد برود.
خیرخواه با اشاره به این که متاسفانه ۶۰ درصد زایمان های اول در رمشک به صورت سزارین انجام می شود، تصریح کرد: در سزارین علاوه بر این که محدودیت در فرزندآوری وجود دارد مشکلاتی را نیز برای مادران به وجود می آورد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت جمعیت شهرستان فاریاب را ۳۵ هزار نفر عنوان کرد و گفت: این شهرستان تنها یک مرکز درمان بستر دارد و جمعیت فعلی فاریاب برای احداث بیمارستان کافی نیست بنابراین در حال رایزنی هستیم تا با کمک نمایندگان مردم جنوب کرمان در مجلس شورای اسلامی بتوانیم با تجمیع جمعیت بخش اسماعیلی و جمعیت فاریاب بیمارستانی را احداث کنیم.

تصاویر : خسرو احسانی

جهت ورود به کانال خبری کنارصندل روبیکا بر روی تصویر کلیک کنید

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 1 =