. شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳

کد خبر: 77975 تاریخ انتشار : چهارشنبه 1 شهریور 1402 | 17:13 ب.ظ

هشدار به گلخانه‌داران محدوده شبکه گاز در جیرفت

مدیر جهاد کشاورزی جیرفت گفت: صاحبان گلخانه‌هایی که در محدوده شبکه گاز قرار دارند، نسبت به گازکشی اقدام کنند در غیر این صورت در سال زراعی جدید سهمیه سوخت مورد نیاز آنها قطع خواهد شد. به گزارش کنارصندل به نقل از سایت خودرو ، محمدحسن رئیسی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به آخرین تمهیدات […]

مدیر جهاد کشاورزی جیرفت گفت: صاحبان گلخانه‌هایی که در محدوده شبکه گاز قرار دارند، نسبت به گازکشی اقدام کنند در غیر این صورت در سال زراعی جدید سهمیه سوخت مورد نیاز آنها قطع خواهد شد.

به گزارش کنارصندل به نقل از سایت خودرو ، محمدحسن رئیسی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به آخرین تمهیدات نسبت به تامین سوخت گلخانه‌ها بیان کرد: براساس قوانین و مقررات حاکم بر توزیع سوخت گلخانه‌های تولید محصولات جالیزی در ماه‌های سرد سال و بمنظور جلوگیری از هرگونه وقفه در امر تولید و براساس تصمیمات اتخاذ شده برای رفاه حال کشاورزان و استفاده از انرژی‌های پاک و ارزان که در دسترس قرار دارد، گلخانه‌داران ملزم به تامین سوخت مورد نیاز خود از طریق استفاده از انرژی گاز هستند. 

وی از اهتمام ویژه نسبت به قطع سهیمه سوخت نفت و گاز گلخانه‌هایی که در محدوده سبز قرار دارند، خبر داد و گفت: همانگونه که از سال گذشته نیز اعلام شده، در سال زراعی جاری گلخانه‌هایی که در منطقه سبز و در محدوده شبکه گاز قرار دارند، سهیمه سوخت آنها قطع خواهد شد. 

رئیسی از صاحبان گلخانه‌هایی که در مناطقی از جمله بندسراجی، دولت آباد، پُشت مرز، دهنو املاک، باقرآباد و … واقع شده‌اند خواست هر چه سریع تر با مراجعه به شرکت گاز و انجام مراحل قانونی، نسبت به اجرای عملیات گازکشی در سطح گلخانه‌های خود اقدام نمایند تا در فصل زمستان دچار مشکل نشوند و هیچ عذر و بهانه‌ای در این زمینه پذیرفته نیست. 

وی قطع سهیمه سوخت نفت و گاز این دست از گلخانه‌ها را حتمی عنوان کرد و افزود: در صورت عدم گازکشی گلخانه‌های محدوده شبکه، سهمیه سوخت نفت گاز (گازوئیل) آنها قطع شده و هیچ سهمیه‌ای به آنان اختصاص نخواهد یافت.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جیرفت اظهار کرد:  کشاورزان ضمن توجه به توصیه‌ها و هشدارهای مکرر  و  به منظور جلوگیری از هرگونه ضرر و زیان احتمالی از هم اکنون نسبت به تامین سوخت مورد نیاز خود  برای استفاده از انرژی گاز اقدام کنند. 

وی از همکاری لازم با همه گلخانه‌داران برای استفاده از سوخت ارزان قیمت و پاک گفت: گلخانه دارانی که از خط اصلی انتقال گاز فاصله دارند، در صورت مراجعه تا قبل از مهرماه به شرکت گاز، خط انتقال فرعی تا گلخانه آنها بصورت رایگان از سوی شرکت مذکور اجرا خواهد شد.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − چهار =