. یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲

کد خبر: 78444 تاریخ انتشار : دوشنبه 20 شهریور 1402 | 13:55 ب.ظ

 هشدار درباره فروش و تجویز داروهای «سقط جنین»

دکتر ابراهیم محمدی معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: توزیع و فروش هرگونه داروی سقط جنین در داروخانه‌های غیربیمارستانی و دیگر مراکز غیرمجاز مانند عطاری ها، مغازه های کالای پزشکی و… غیرقانونی تلقی و با متخلفین بدون اغماض برخورد قانونی می‌شود. وی افزود: توزیع و فروش هر گونه دارویی که منجر به […]

دکتر ابراهیم محمدی معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: توزیع و فروش هرگونه داروی سقط جنین در داروخانه‌های غیربیمارستانی و دیگر مراکز غیرمجاز مانند عطاری ها، مغازه های کالای پزشکی و… غیرقانونی تلقی و با متخلفین بدون اغماض برخورد قانونی می‌شود.

وی افزود: توزیع و فروش هر گونه دارویی که منجر به سقط جنین می شود، در مطب ها و کلینیک های درمانی و داروخانه‌های غیربیمارستانی تخلف است و در صورت فروش و نگهداری این داروها، فرد یا واحد متخلف به مراجع قانونی معرفی می شود.

دکتر محمدی گفت: داروهای سقط جنین عوارض زیادی دارند و از آنجا که عمده افرادی که از این داروها استفاده می‌کنند، مصرف آن را کتمان و دیر به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند، زمان مراجعه دچار خونریزی‌های شدید و افت فشار خون و هموگلوبین می‌شوند.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 7 =