. یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲

کد خبر: 78529 تاریخ انتشار : جمعه 24 شهریور 1402 | 12:46 ب.ظ

امام جمعه کرمان در آیین تکریم از ۲۱ شهید والامقام ایل بزرگ بحرآسمان: جنگ سایبری ذهن و فکر جوانان را هدف قرار داده است

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه ملت بزرگ ایران- رژیم جعلی اسراییل را به بن بست رسانده است گفت:اسراییل قدرت بازدارندگی خود را از دست داده است و محور اینکه این رژیم غاصب بازدارندگی خود رادرمنطقه از دست داده است جمهوری اسلامی ایران است حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی […]


نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه ملت بزرگ ایران- رژیم جعلی اسراییل را به بن بست رسانده است گفت:اسراییل قدرت بازدارندگی خود را از دست داده است و محور اینکه این رژیم غاصب بازدارندگی خود رادرمنطقه از دست داده است جمهوری اسلامی ایران است


حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی در دوازدهیمن یادواره شهدای عشایر ملایی منطقه بحرآسمان که با حضور مردم عشایر و مسیولین برگزار شد-ضمن عرض تسلیت رحلت جانگداز پیامبر عظیم الشان اسلام حضرت محمد مصطفی (ص)و شهادت امام حسن مجتبی (ع) اظهار داشت:اسراییلی ها بدنبال بی ثباتی در کشورهای منطقه بودند اما خودشان دچار بی ثباتی شدند و در ۴سال اخیر پنج دولت عوض کرده اند و خودشان اعلام کرده اند ما ۸۰سالگی خود را نمی بینیم.


وی به دستاوردهای خون شهدا و ضربه های سنگینی که به دشمن وارده کرده اند اشاره کرد و افزود:ملت ایران توانست فشار حداکثری دشمن در تحریم ها را به فرصت و اتکا به توان داخلی تبدیل کند و شکست حداکثری را بر دشمن تحمیل کند.


حجت الاسلام علیدادی سلیمانی یادآور شد:دشمن بدنبال تجزیه جهان اسلام و غارت سرمایه های حکومت های اسلامی و تحمیل کردن حکام خود در کشورهای منتطقه بود که با درایت رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) و فرماندهی مدبرانه حاج قاسم سلیمانی موفق به اجرای نقشه های شوم خود نشد .


وی بیان کرد:پس از پیروزی انقلاب در تمامی صحنه ها مقتدرانه ایستادگی کردیم و هرکجا دشمنان به خاک ما تجاوز کردند با پاسخ کوبنده جمهوری اسلامی ایران مواجه شد.


امام جمعه کرمان تصریح کرد:دشمن تلاش کرد بین مردم و رهبری فاصله ایجاد کند اما مردم شریف ایران علیرغم همه ی فشار های اقتصادی که به شدت آزار دهنده است پای نظام و انقلاب ایستاده اند و نمونه آن را می توان در راهپیمایی های میلیونی در مناسبت های مختلف از جمله ۲۲ بهمن مشاهده کرد.


وی خاطرنشان ساخت:سابقا جنگ ها در سه شاخه زمینی هوایی و دریایی خلاصه می شدند اما امروز شاهد افزوده شدن سه نوع جنگ جدید که به مراتب خظرناک تر و پیچیده تر هستند می باشیم.


**جنگ سایبری ذهن و فکر جوانان را هدف قرار داده است / جنگ سایبری جنگ نرم- بی صدا و بدون خونریزی است
امام جمعه کرمان جنگ سایبری را جنگ نرم- بی صدا و بدون خونریزی برشمرد و گفت:در این جنگ دشمن تلاش می کند خیلی آرام بر ذهن و فکر جوانان مسلط شود و تفکرات باطل خود را تحمیل نماید.


وی مهمترین و خطرناکترین جنگ دشمن را جنگ اداری و شناختی برشمرد و افزود:شهدا ثابت کردند آمریکا تکیه گاه خوبی نیست وهرکس به آن تکیه کرد شکست خورده است و نمونه آن را می توان صدام حسین و حاکم یمن نام برد و در مقابل هرکس با جمهوری اسلامی ایران همراه شده است پیروز بوده است .
حجت الاسیلام علیدادی سلیمانی عنوان کرد:به برکت خون شهدا امروز جمهوری اسلامی ایران در منطقه تولید قدرت کرده است و کشور قدرتمند منطقه است .


نماینده ولی فقیه در استان کرمان شهدای عشایر ملایی منطقه بحرآسمان را مردانی سلحشور شجاع و تاریخ ساز معرفی کرد و گفت:شهدای عشایر هرکدام خودشان عرفایی بودند که همچون ستاره در تاریخ درخشیدند.

امام جمعه کرمان در بخش دیگری از سخنان خود به ویژه گی های اخلاقی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی پرداخت و گفت:سیدشهدای جبهه مقاومت حاج قاسم سلیمانی دارای شخصیتی چند بعدی بود از طرفی در مقابل کفر -فرماندهی شجاع -مقتدر و با درایت بود و ازطرفی در مقابل مردم مظلوم انسانی مهربان و با عطوفت بود .


حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با اشاره به اینکه شاید برای جوانان و نوجوان سوال بوجود آید هدف از برگزاری یادواره های شهدا چیست؟- گفت:شهدا به عنوان الگوهایی مناسب برای هدایت انسان ها هستند و هرکس به مقام و منزلتی رسید باید تمام جوانب زندگی اش را به نسل های بعد منتقل کنیم .


وی به ویژه گی ها و امتیازات برجسته شهدا اشاره کرد و گفت:شهدا مطیع امام و رهبر بودند و تمام عمر برای جلب رضایت خداوند متعال تلاش کردند و همه حرکاتشان برای خدا بود.


گفتنی است در پایان نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان –معاون قضایی دادگستری کل استان کرمان – نماینده مردم بافت ارزوییه و رابر در مجلس شورای اسلامی –امام جمعه –فرماندار و فرمانده سپاه رابر از ۲۱خانواده والامقام شهدای عشایر ملایی منطقه بحرآسمان تجلیل کردند .

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − پنج =