. شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳

کد خبر: 79826 تاریخ انتشار : چهارشنبه 3 آبان 1402 | 15:19 ب.ظ

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان:۱۸ هزار زوج نابارور در استان کرمان شناسایی شده‌اند

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: ۹۰ درصد هزینه درمان ناباروری در بخش دولتی نیز از سوی بیمه سلامت پرداخت می‌شود و به ۱۸ هزار نفر از زوج‌های نابارور استان کرمان که شناسایی شده، پیامک اطلاع‌رسانی دادیم تا برای درمان مراجعه کنند. به گزارش کنارصندل به نقل از کرمان‌نو ، دکتر محمد جعفری امروز سوم […]

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: ۹۰ درصد هزینه درمان ناباروری در بخش دولتی نیز از سوی بیمه سلامت پرداخت می‌شود و به ۱۸ هزار نفر از زوج‌های نابارور استان کرمان که شناسایی شده، پیامک اطلاع‌رسانی دادیم تا برای درمان مراجعه کنند.

به گزارش کنارصندل به نقل از کرمان‌نو ، دکتر محمد جعفری امروز سوم آبان‌ماه در جریان بازدید استاندار کرمان از اداره کل بیمه سلامت اظهار کرد: قریب به ۷۰ درصد پروژه‌هایی که در بیمه سلامت کشور اجرا شده، خاستگاهش از کرمان بوده و توسط همکاران ما طراحی و پیشنهاد شده است.

او ادامه داد: یکی از مهم‌ترین این برنامه‌ها اجرای نسخه الکترونیک بوده که در حال حاضر بیش از ۹۸ درصد نسخه‌ها الکترونیک است.

 جعفری بیان کرد: بیش از ۶۰ درصد جمعیت استان کرمان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند و در واقع یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر بیمه فعال و حدود ۲۰۰ هزار نفر بیمه غیرفعال دارند (در زمان بستری بیمه را فعال و از آن استفاده می‌کنند).

 مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: در دو سال اخیر سطح بیمه گسترش خوبی یافته تا کسی دغدغه نداشته باشد و از سوی دیگر خدمات بیمه عمق‌بخشی نیز شده و پنج دهک پایین جامعه تحت پوشش بیمه رایگان قرار گرفته‌اند.

او افزود: ۹۰ درصد هزینه درمان ناباروری در بخش دولتی نیز از سوی بیمه سلامت پرداخت می‌شود و به ۱۸ هزار نفر از زوج‌های نابارور استان کرمان که (از طریق سامانه سیب وزارت بهداشت) شناسایی شده، پیامک اطلاع‌رسانی دادیم تا برای درمان مراجعه کنند و رقم خیلی خوبی تاکنون در این زمینه پرداخت شده است.

 جعفری با اشاره به پوشش درصد زیادی از هزینه درمان ۱۰۷ نوع بیماری خاص و صعب‌العلاج توسط بیمه سلامت اظهار کرد: در سال جاری ۲۰۷ میلیارد تومان در این زمینه پرداختی داشتیم و برای سال آینده نیز ۱۸ هزار میلیارد تومان در کل کشور در نظر گرفته شده است.

 مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: بیمه سلامت اغلب خدمات بخش دولتی را پوشش می‌دهد و کرمان در پوشش درمان بیماران صعب‌العلاج، ناباروری و… سانتر جنوب شرق کشور است و بخش عمده خدمات را ارائه می‌دهد.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 20 =