. پنج شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳

کد خبر: 81115 تاریخ انتشار : دوشنبه 22 آبان 1402 | 11:19 ق.ظ

۳۵۷ هکتار زمین آماده طراحی برای پروژه‌های نهضت ملی مسکن در جنوب کرمان / ۸۰ درصد مردم استان زمین انفرادی دریافت می‌کنند

مدیرکل راه وشهرسازی جنوب کرمان درهفتمین جلسه شورای مسکن استان و اولین جلسه درجنوب کرمان برگزارشده از ۳۵۷ هکتار زمین آماده طراحی برای پروژه‌های نهضت ملی مسکن درجنوب کرمان خبر داد. به گزارش کنارصندل به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از راه و شهرسازی جنوب کرمان، ابراهیم امیری مدیرکل راه و شهرسازی […]

مدیرکل راه وشهرسازی جنوب کرمان درهفتمین جلسه شورای مسکن استان و اولین جلسه درجنوب کرمان برگزارشده از ۳۵۷ هکتار زمین آماده طراحی برای پروژه‌های نهضت ملی مسکن درجنوب کرمان خبر داد.

به گزارش کنارصندل به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از راه و شهرسازی جنوب کرمان، ابراهیم امیری مدیرکل راه و شهرسازی جنوب کرمان در جلسه شورای مسکن استان که با حضور معاون عمرانی استاندار، مشاور استاندار در جنوب کرمان، مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان و سایر مسئولین استانی برگزار شد اعلام کرد: در ادامه سیاست‌گذاری‌های اداره کل راه و شهرسازی جنوب کرمان در حوزه مسکن و همچنین تسریع در روندکار و آماده‌سازی اراضی ملی برای طرح نهضت ملی مسکن ۳۵۷ هکتار زمین آماده طراحی برای پروژه‌های نهضت ملی مسکن در نظر گرفته شده است.

 وی در خصوص پروژه هایی که آماده‌سازی آنها شروع شده، گفت: ۲ سایت نارنج جیرفت و درب بهشت در مجموع به مساحت ۲۳/۵ هکتار است و سایت‌های وروای عنبرآباد، مینوجهان شهر منوجان، آهوان قلعه گنج و کلات شهرستان رودبار جنوب مجموعابه مساحت ۳۳۳/۵ هکتار در دست طراحی بوده و به‌زودی به مرحله اجرا خواهد رسید.

 وی با اعلام این که تاکنون در طرح نهضت ملی مسکن در جنوب کرمان بیش از ۳۹ هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند، اظهار کرد: ۲۶۶۴۸ نفر متقاضیانی هستند که تایید نهایی شده اند و تعداد متقاضیان موثر که واریز وجه داشته‌اند نیز ۳۳۸۸ نفر بوده و برای ۴۲۵۳ نفر تخصیص پروژه انجام شده است.

 وی همچنین در خصوص طرح کلید به کلید در بافت فرسوده اعلام کرد: جهت اجرای طرح مسکن کلید به کلید در بافت فرسوده می‌توان از ظرفیت تسهیلات خود مالکی در طرح نهضت ملی مسکن استفاده کرد.

 معاون عمرانی استاندارکرمان در جلسه شورای مسکن در خصوص واگذاری زمین از سوی دولت گفت: ما در استان برنامه ای داریم که قطعات زمین به‌ صورت انفرادی به افراد واگذار شود تا مردم خودشان بحث ساخت‌وساز را پیش ببرند و دولت بتواند حمایت‌های مختلف را انجام بدهد.

 وی در خصوص تأمین زمین اظهار داشت: به دلیل درخواست زیاد مردم برای مسکن ما باید پیش‌بینی بیشتری را انجام دهیم که دچار مشکل نشویم همچنین طرح‌های دیگری هم برای مسکن دیده شده مثل طرح جوانی جمعیت و … که مجبور شدیم الحاق به محدوده شهرها انجام بدهیم و سعی کردیم کمترین هزینه را برای آماده‌سازی در بحث خدمات زیربنایی مثل آب و برق و گاز را داشته باشد. ما برای تامین اراضی نهضت ملی مسکن مشکلی نداریم، استان کرمان جزو استان‌هایی است که در زمینه تامین زمین پیشرو بوده است.

وی افزود: مرحله بعد مرحله آماده‌سازی بوده برای اینکه این فرایند سرعت بگیرد دو مرحلهٔ طراحی و اجرا را سرعت دادیم در این زمینه جلساتی را با مشاورین و پیمانکاران داشته‌ایم توافق اولیه انجام شده تا بتوانند برای انجام کار ورود پیدا کنند.

 وی در خصوص تسهیلات عنوان کرد: طی جلساتی که در شورای مسکن استان داشتیم راهکارهایی برای تسهیلات دولتی و همچنین خدماتی مانند برق و آب و گاز در نظر گرفته شده است. قرارشد یک‌سوم هزینه‌ها توسط استان انجام شود و برای اینکه کار روی زمین نماند بخشی از آن از منابع استان تامین شده بخش دیگر از طریق کمک صنایع و معادن تامین شده است اما برای ادامه باید پیش‌بینی‌های جدی‌تری انجام شود.

 وی در پایان گفت: نهضت ملی مسکن در اولویت کار دولت است. به‌خاطر حساسیت موضوع مسکن هر ماه خدمت رییس جمهور گزارش می‌دهیم و این مامر نیازمند هماهنگی لازم بین دستگاهی در استان برای ارائه گزارشی مفصل و با عملکرد مثبت و رو به جلو است.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 17 =