. شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲

کد خبر: 81672 تاریخ انتشار : سه شنبه 30 آبان 1402 | 11:24 ق.ظ

جمع آوری بیش از یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال کالای قاچاق از ۳ واحد صنفی در جیرفت

به گزارش کنارصندل به نقل از روابط عمومی اداره کل صمت جنوب کرمان، معاون بازرسی و نظارت اداره کل صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان از کشف و جمع آوری یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال کالای قاچاق در جیرفت خبر داد. محمدعلی توکلی با اعلام این خبر افزود: با توجه به دستور العمل های […]

به گزارش کنارصندل به نقل از روابط عمومی اداره کل صمت جنوب کرمان، معاون بازرسی و نظارت اداره کل صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان از کشف و جمع آوری یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال کالای قاچاق در جیرفت خبر داد.

محمدعلی توکلی با اعلام این خبر افزود: با توجه به دستور العمل های صادره برای مبارزه با کالا قاچاق و شبه قاچاق در سطح عرضه، توسط بازرسان سازمان صمت جنوب کرمان، پس از اعلام کمیته شناسایی و با حکم رئیس اداره تعزیرات حکومتی ضمن بازرسی از ۳ واحد صنفی لوازم یدکی تعدادی قطعه خارجی و بدون شناسه کالا شناسایی و جمع آوری شد.

وی با بیان اینکه ارزش ریالی این کالاهای کشف شده یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال است، اظهار داشت: این کالاهای قاچاق پس از جمع آوری به سازمان اموال تملیکی تحویل داده شد.

معاون بازرسی و نظارت اداره کل صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان ادامه داد: پرونده های این واحدهای صنفی متخلف جهت رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال شد تا مطابق قانون با آنان برخورد شود.

توکلی، با بیان اینکه بازرسان این اداره کل، همواره واحدهای صنفی جنوب استان را رصد می کنند، خاطرنشان کرد: شهروندان جنوب استان در صورت مشاهده هر گونه کالای قاچاق یا فاقد شناسه، انبار مشکوک و عرضه کالا بدون فاکتور فروش و… می توانند از طریق تلفن ۱۲۴ یا سامانه www.124.ir یا مراجعه حضوری به معاونت بازرسی و نظارت اداره کل صمت جنوب کرمان و در شهرستان ها به ادارات صمت، اقدام نموده تا با متخلفان در چارچوب قانون برخورد شود.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =