. شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲

کد خبر: 82599 تاریخ انتشار : یکشنبه 12 آذر 1402 | 08:57 ق.ظ

با حضور سردار زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی و سردار نظری فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان پروژه آبرسانی قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در عنبرآباد، افتتاح شد

به گزارش خبرنگار کنارصندل صبح روز شنبه ۱۱ آذرماه ۱۴۰۲همایش طلایه داران اقتصاد مقاومتی استان کرمان با حضور رییس سازمان بسیج سازندگی کشور در حسینیه شهدای شهر جیرفت برگزار شد. حجت الاسلام میثم تارم در این مراسم گفت: اهمیت کار جهادی بر کسی پوشیده نیست کار جهادی عامل پیروزی های ما است هر جا پیروزی و موفقیت […]

به گزارش خبرنگار کنارصندل صبح روز شنبه ۱۱ آذرماه ۱۴۰۲همایش طلایه داران اقتصاد مقاومتی استان کرمان با حضور رییس سازمان بسیج سازندگی کشور در حسینیه شهدای شهر جیرفت برگزار شد.

حجت الاسلام میثم تارم در این مراسم گفت: اهمیت کار جهادی بر کسی پوشیده نیست کار جهادی عامل پیروزی های ما است هر جا پیروزی و موفقیت کسب کردیم نتیجه کارهای جهادی بوده.

دکتر تارم افزود: مشکلات مردم با این کارهای جهادی حل می شود و عامل تربیت سازندگی و پیشرفت معنوی جهادگران است.

امام جمعه جیرفت: اردوهای جهادی مصداق حرکت های خودجوش و آتش به اختیاری است که مقام معظم رهبری روی این مسئله تاکید دارند.

حجت الاسلام تارم :با بیام اینکه رهبر انقلابمی فرمایند اردوهای جهادی را توسعه دهید چون خودسازی هست و جهاد کار است جهاد خدمت به محرومین است.

امام جمعه جیرفت در پایان گفت: از سردار زهرایی درخواست داریم نسبت به گسترش اردوهای جهادی و منطقه جنوب که محرومیت های زیاد و تاریخی دارد عنایت ویژه داشته باشند تا به رفع محرومیت ها سرعت بخشیده شود.

در ادامه همایش سردار نظری فرمانده سپاه ثارالله کرمان عنوان کرد : بسبج سازندگی در کرمان در راه اندازی صندوق های قرض الحسنه از ابتدا تاکنون بیش از ۲۸۴ هزار نفر عضو این صندوق شده اند، تاکنون ۱۳۸۰ صندوق قرض الحسنه راه اندازی شده که مبلغ بیش از ۷۴ میلیارد تومان تسهیلات بانکی اعطا شده است.

سردار نظری افزود: با طرح های اشتغالزایی بسیج در استان کرمان ۱۲ هزار و ۶۲۷ نفر به طور مستقیم مشغول به کار شده اند که نرخ بیکاری در شروع ۱۱/۴ دهم درصد بوده که طرح های اشتغالزایی بسیج باعث کاهش ۴ درصدی نرخ بیکاری در استان کرمان شده است که این مهم استان کرمان را در رتبه های برتر کشوری قرار داده است.

فرمانده سپاه ثارالله خاطر نشان کرد: بسیج سازندگی در رفع موانع تولید ۳۲۰ واحد تولیدی نقش مهمی داشته و همه به چرخه تولید برگشته اند.

سردار زهرایی رییس سازمان بسیج سازندگی کشور در همایش طلایه‌داران اقتصاد مقاومتی استان کرمان در جیرفت با تاکید بر لزوم تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: امروز در حوزه اقتصادی نیز شاهد تحریف هستیم.

سردار زهرایی افزود: جنگ اقتصادی نیز همچون جنگ نظامی هزینه دارد همان طور که مردم غزه با ۱۵ هزار شهید پیروز میدان هستند،زهرایی شاید جنگ اقتصادی ما مدتی طول بکشد اما پیروزی از آن ما خواهد بود.

رئیس‌ سازمان بسیج سازندگی کشور با بیان اینکه؛بزرگترین گره انقلاب اسلامی، جنگ اقتصادی است خاطرنشان نرد: سال گذشته توطئه زن زندگی آزادی روی بستر اقتصادی شروع شد اما آنها می خواستند هدف را به سمت دیگری پیش ببرند.

سردار زهرایی با اشاره به انتخابات پیش رو افزور: امسال معاندین می خواهند همان اغتشاشات سال گذشته را در فضای سیاسی پیش ببرند که ما باید در این خصوص هوشیار باشیم‌.

رییس سازمان بسیج سازندگی کشور بیان کرد: مردم دیارکریمان به خود ببالید که ابر مرد تاریخ معاصر را دارید، دامن پاک مادران و نان حلال پدرانی که حاج قاسم را تربیت می کند اگر غزه، حزب الله و جبهه مقاومت سربلند است به خاطر نقس گرم و مکتب حاج قاسم است

در ادامه سردار زهرایی به اتفاق سردار نظری شرکت تعاونی آروند سبزواران که مدت ۷ سال است فعالیت های کارآفرینی دارد افتتاح کرد.
این شرکت مدتها می باشد استعدادیابی و آموزش را در شهرستانهای همجوار آغاز کرده است و در ۳۵ رشته هنری فعالیت دارد تاکنون یکهزار و ۲۰۰ نفر از این آموزش ها بهره مند شده اند و ۳۵۰ نفر موفق به دریافت گواهی آموزشی شده اند.

گزارش : امینه رزمی

تصاویر : خسرو احسانی

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − 5 =