. یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

کد خبر: 84148 تاریخ انتشار : جمعه 8 دی 1402 | 21:37 ب.ظ

امام جمعه جیرفت: تعرفه ۱۰۰ درصدی پیاز به کشاورز فشار وارد می‌کند

امام جمعه جیرفت گفت: بالا بردن عوارض پیاز و کسب تعرفه ۱۰۰ درصدی از صادرات آن در ایامی که کشاورزان با هزینه‌های سنگین، محصول تولید می کنند، بار سنگین و کمرشکنی بر آنها تحمیل می‌کند.  به گزارش کنارصندل به نقل از خبرنگار ایرنا، حجت‌الاسلام میثم تارم در خطبه‌های این هفته نماز جمعه جیرفت اظهار کرد: […]

امام جمعه جیرفت گفت: بالا بردن عوارض پیاز و کسب تعرفه ۱۰۰ درصدی از صادرات آن در ایامی که کشاورزان با هزینه‌های سنگین، محصول تولید می کنند، بار سنگین و کمرشکنی بر آنها تحمیل می‌کند. 

به گزارش کنارصندل به نقل از خبرنگار ایرنا، حجت‌الاسلام میثم تارم در خطبه‌های این هفته نماز جمعه جیرفت اظهار کرد: از وزیر جهاد کشاورزی و دیگر مسئولان درخواست داریم نسبت به تنظیم بازار پیاز عنایت داشته باشند و این امر مدیریت شود تا کشاورزان دچار خسارت های سنگین نشوند.
وی ادامه داد: هزینه‌های کشاورز از جمله کارگر، بذر، کود و سم گران است و قیمت فعلی تناسب ندارد.
امام جمعه جیرفت با اشاره به سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی بیان کرد: یکی از راه های ادامه راه شهید سلیمانی توجه به وصیت نامه، رفتار و سیره آن شهید است و وصیت نامه‌ او یک عالم معرفت و شناخت ارائه داده است.
وی یاد ۹ دی را هم گرامی داشت و ادامه داد: ۹ دی روز بصیرت و میثاق با بصیرت است و روز شکست میدان سنگین ترین فتنه انقلاب بود.
حجت‌الاسلام تارم افزود: ملت ایران در این روز عظمت خود را نشان داد و خدا دل‌ها را به حضور در این روز هدایت کرد.
وی تاکید کرد: در آن سال فتنه گران کار را به جایی رسانده بودند که به ساحت امام حسین (ع) هم اهانت کرده بودند اما با حضور مردم، دوست از دشمن و منافق از مومن جدا شدند.
حجت‌الاسلام تارم با بیان اینکه نباید نسبت به جنایات صهیونیست ها بی تفاوت بود اضافه کرد: بسیاری از دولت‌ها با وجود بیداری ملت‌ها نسبت به این جنایات بی تفاوت هستند.

امام جمعه جیرفت همچنین از مردم خواست در طرح ملی کنترل قند خون و دیابت شرکت و همکاری کنند.

تصاویر : خسرو احسانی

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + نه =