. چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳

کد خبر: 85345 تاریخ انتشار : پنجشنبه 28 دی 1402 | 09:09 ق.ظ

سینما فرهنگ جیرفت فردا ۲۸ دی ماه افتتاح می شود

سینما فرهنگ جیرفت فردا پنج شنبه ۲۸ دی ماه سال جاری افتتاح می شود. به گزارش کنارصندل به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی جنوب‌کرمان، با حضور مردم‌ و مسئولان سینما فرهنگ جیرفت فردا پنج شنبه ۲۸ دی ماه سال جاری بعد از نماز مغرب و عشا افتتاح می شود.  حجت الاسلام […]

سینما فرهنگ جیرفت فردا پنج شنبه ۲۸ دی ماه سال جاری افتتاح می شود.

به گزارش کنارصندل به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی جنوب‌کرمان، با حضور مردم‌ و مسئولان سینما فرهنگ جیرفت فردا پنج شنبه ۲۸ دی ماه سال جاری بعد از نماز مغرب و عشا افتتاح می شود. 

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد حسینی  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با بیان اینکه تجهیزات لازم در سالن سینما فرهنگ جیرفت نصب و راه اندازی شده است، گفت: سینما فرهنگ جیرفت به امکانات پخش دیجیتال سینما تجهیز و روزانه در ۲ سانس فیلم پخش می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: پس از سال ها محرومیتِ شهرستان جیرفت از داشتن سالن سینمای استاندارد، با هدف ارتقای فضاهای نمایشی کشور، سالن های نمایش قابل تبدیل به فضای نمایش سینمایی با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به امکانات پخش دیجیتال سینما تجهیز شد.

 وی بیان کرد: با همین رویکرد به همت و با پیگیری این اداره کل و همکاری سازمان امور سینمایی و موسسه سینما شهر، سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی و هنری شهید مداحی پور شهرستان جیرفت نیز مشمول حمایت های وزارت ارشاد شد که در آبان ماه امسال بهره بردار این سینما تعیین و قراراد فعالیت منعقد شد. 

حسینی با بیان اینکه سالن آمفی تئاتر تمامی مجتمع‌های فرهنگی و هنری شهرستان های جنوب استان از جمله کهنوج، رودبارجنوب، عنبرآباد، منوجان و قلعه گنج نیز تجهیز و راه اندازی می شوند، تصریح کرد: سینماهای جنوب کرمان با تجهیزات کامل از جمله سیستم صوت، نور و پرده سینما تکمیل و آماده ارائه خدمات به مردم جنوب کرمان می شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: شهرستان های جنوبی تاکنون از وجود سینمای ثابت بی‌بهره بودند و فقط در بعضی از این شهرستان ها سینمای سیار به صورت محدود فعالیت می کرد.

 حسینی توسعه و ارتقای زیرساخت‌های فرهنگی و هنری را یکی از رویکردهای اصلی دولت سیزدهم برشمرد و افزود: به همین منظور به‌زودی شاهد تجهیز و راه‌اندازی سالن های سینما در جنوب کرمان خواهیم بود.

وی با بیان اینکه سینما در این منطقه مورد توجه ویژه مردم و علاقه‌مندان قرار دارد، گفت: جنوب کرمان یکی از منطقه های مستعد کشور در عرصه فرهنگ و هنر به‌ویژه هنر سینماست و ما شاهد درخشش آثار تولیدی هنرمندان این دیار در عرصه ملی نیز هستیم.گفتنی است، همزمان با افتتاحیه سینما فرهنگ جیرفت فیلم فسیل بصورت نیم بها نیز پخش می شود.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 20 =