. شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳

کد خبر: 86492 تاریخ انتشار : شنبه 21 بهمن 1402 | 19:58 ب.ظ

جشنواره ملی شتر از نگاه دوربین کنارصندل/تصاویر

جنوب کرمان با ۲ میلیون و دویست هزار راس دام سبک و سنگین و تولید سالانه ۱۵ هزار تن گوشت قرمز /و بیش از ۴۰ هزار تن شیر یکی از قطب های تولید محصولات دامی در کشور به شمار می آید. در هفتمین روز از دهه مبارک فجر و عید مبعث جشنواره شتر” طلای بیابان” […]

جنوب کرمان با ۲ میلیون و دویست هزار راس دام سبک و سنگین و تولید سالانه ۱۵ هزار تن گوشت قرمز /و بیش از ۴۰ هزار تن شیر یکی از قطب های تولید محصولات دامی در کشور به شمار می آید.

در هفتمین روز از دهه مبارک فجر و عید مبعث جشنواره شتر” طلای بیابان” با حضور دکتردکتر عباسی اکبری شریف در امور دام وزارت جهاد کشاورزی،دکتر اعظمی نماینده مردم شهرستانهای جیرفت و عنبرآباد، دکتر احمد احمدپور رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان، نماینده مردم شریف۶ شهرستان جنوبی در مجلس،دکتر ایوب فلاحی معاون اجتماعی استاندار کرمان ،فرمانداران، معاونین و مدیران، مسئولین محلی و احاد مردم در شهرستان قلعه گنج برگزار گردید‌.

به گزارش کنارصندل دکتر عباس اکبری شریف معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام در جشنواره ملی شتر گفت: برگزاری جشنواره ها میتواند زیرساخت خوبی برای توسعه اقتصادی و فرهنگی شتر باشد و جنوب کرمان براین این کار ظرفیت خوبی دارد،اکبری افزود: امیدواریم با یک دستورالعمل مناسب و ایجاد واحد های پرورش و اصلاح نژاد شتر، توسعه پایدار اقتصادی در منطقه جنوب کرمان رقم بزنیم.و باید با توسعه پرورش شتر در منطقه از قاچاق این دام جلوگیری شود.

دکتراحمد احمدپور رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان در این مراسم اظهار داشت: جنوب کرمان با ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار راس دام سبک و سنگین و تولید سالانه ۱۵ هزار تن گوشت قرمز و بیش از ۴۰ هزار تن شیر یکی از قطب های تولید محصولات دامی در کشور به شمار می آید.
احمدپور؛ هدف از برگزاری جشنواره را معرفی پتانسل ها و ظرفیت های منطقه جنوب کرمان در پرورش شتر دام” هزارهٔ سوم” عنوان کرد.

گزارش و تصاویر : خسرو احسانی

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 6 =