. یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 92156 تاریخ انتشار : جمعه 7 اردیبهشت 1403 | 20:57 ب.ظ

امام جمعه جیرفت: جنوب کرمان از اینترنت پرسرعت بی‌بهره است

امام جمعه جیرفت با اشاره به اینکه جنوب کرمان از اینترنت پرسرعت بی بهره است گفت: از مدیرعامل مخابرات استان تقاضا داریم توجه ویژه به جنوب استان و شهرستان جیرفت داشته باشد.  به گزارش کنارصندل به نقل از خبرگزاری ، حجت ‌الاسلام میثم تارم در خطبه‌های این هفته نماز جمعه جیرفت افزود: از مسئولان مخابرات […]

امام جمعه جیرفت با اشاره به اینکه جنوب کرمان از اینترنت پرسرعت بی بهره است گفت: از مدیرعامل مخابرات استان تقاضا داریم توجه ویژه به جنوب استان و شهرستان جیرفت داشته باشد. 

به گزارش کنارصندل به نقل از خبرگزاری ، حجت ‌الاسلام میثم تارم در خطبه‌های این هفته نماز جمعه جیرفت افزود: از مسئولان مخابرات می ‌خواهیم راه اندازی فیبر نوری و اینترنت پرسرعت را هرچه سریعتر در جنوب کرمان و جیرفت پیگیری کنند چون اگر به همین منوال باشد از پیشرفت در حوزه‌های تلفن همراه، ثابت و اینترنت عقب می مانیم.

وی یادآور شد: دولت تلاش کرده و فیبر نوری را به شهر جیرفت رسانده اما مردم از مزایای آن بی بهره‌اند.

امام جمعه جیرفت ادامه داد: این در حالی است که در بسیاری از شهرستان های استان فیبر نوری اجرا شده یا در حال اجرا است بنابراین انتظار می رود نیاز جوانان ما به اینترنت پرسرعت زودتر رفع شود.

وی همچنین از وزارت کشاورزی خواست حمایت خود از کشاورزان جنوب کرمان را ادامه دهد چون اقتصاد اول این منطقه کشاورزی است.

حجت الاسلام تارم اضافه کرد: اگر سیاست های مدبرانه و حمایت ها در حوزه کشاورزی کمرنگ شود کل منطقه و استان کرمان خسارت می بینند.

وی با بیان اینکه افتخار کارگران این است که پیامبر (ص) دست کارگر را بوسیدند افزود: کارگران بیشترین نقش را در تولید و جهش تولید ایفا می کنند و امید می رود در سال جهش تولید بتوانند همچون گذشته و بهتر از قبل در جهش تولید نقش آفرین باشند.

امام جمعه جیرفت بیان کرد: تولید مهم است و بسیاری از مشکلات جامعه، مشکلات بیکاری و اقتصادی در رونق تولید و جهش تولید حل می شود.
وی در بخش دیگری از خطبه نماز جمعه گفت: عملیات وعده صادق همچنان در جوامع سیاسی و نظامی بحث اول جهان است و همه عقلا و افراد سرشناس عالم این اقدام و عملیات مقدس و تاثیرگذار و نظام جمهوری اسلامی و اقتدار آن را تمجید می کنند.
حجت الاسلام تارم ادامه داد: همه سیاستمداران و نظامیان به این نتیجه رسیدند رژیم جعلی در حمله به کنسولگری اشتباه بزرگی کرد و با وعده صادق آن ابهت پوشالی و بازدارندگی بر باد رفت.
وی تاکید کرد: این اشتباه نه تنها دامن خود رژیم بلکه دامن غرب و برخی دیگر از قدرت های دیگر را گرفت.
حجت الاسلام تارم یادآور شد: این عملیات با اعلام قبلی و آمادگی آمریکا و غرب صورت گرفت و آنها فکر نمی کردند ایران بتواند توفیقی کسب کند اما به خواست خدا این توفیق حاصل شد.
وی اضافه کرد: موضوع اصلی این عملیات تعداد موشک ها و پهپادهای فرستاده شده و میزان اصابت ها نبود، هر چند اصابت و تلفات هم زیاد بوده و رسانه‌ای نکرده‌اند در واقع موضوع اصلی اثبات و ظهور اراده ملت ایران و نیروهای مسلح کور بود.
امام جمعه جیرفت با بیان اینکه برای نیروهای مسلح آرزوی توفیق بیشتر دارم ادامه داد: آنچه در این عملیات مهم بوده توانایی و قدرت نظام است که برای همه هم ثابت شد.
حجت‌الاسلام تارم با بیان اینکه یکی از برکات وعده صادق تغییر نگاه کشورها به نظام جمهوری اسلامی است اضافه کرد: آنهایی که تهدید و یاوه سرایی می کردند بعد از این عملیات ادبیاتشان فرق و موضع گیری‌هایشان تغییر کرده است.

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به اینکه سفر رییس جمهور به پاکستان از اهمیت خاصی برخوردار است گفت: با توجه به وجود یک هزار کیلومتر مرز مشترک، اهمیت ۲ کشور بسیار مهم در منطقه، مسائل امنیتی و دشمنانی که می خواهند در ۲ کشور ایجاد ناامنی کنند، تحرک گروهک‌هایی که در خاک پاکستان فعالیت دارند، مسائل اقتصادی و دیگر امور این سفر را مهم کرده است و دستاوردهای بسیار مهم نظامی، امنیتی و اقتصادی در پی دارد.
حجت‌الاسلام تارم افزود: همانطور که رییس جمهور هم گفته انتظار می رود روابط با همه جهان به ویژه کشورهای همسایه و مسلمان گسترش پیدا کند و مردم نتایج آن را لمس کنند.

تصاویر : خسرو احسانی

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 6 =