. شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳

کد خبر: 93287 تاریخ انتشار : پنجشنبه 20 اردیبهشت 1403 | 10:39 ق.ظ

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان خبرداد:آغاز پیش ثبت نام طرح ملی طوبی در جنوب کرمان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با اشاره به آغاز پیش ثبت نام طرح ملی طوبی در جنوب کرمان، گفت: این طرح یکی از طرح های مورد نظر شورای فرهنگ عمومی کشور در زمینه عفاف و حجاب است. به گزارش کنارصندل به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان، […]

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با اشاره به آغاز پیش ثبت نام طرح ملی طوبی در جنوب کرمان، گفت: این طرح یکی از طرح های مورد نظر شورای فرهنگ عمومی کشور در زمینه عفاف و حجاب است.

به گزارش کنارصندل به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان، حجت الاسلام والمسلمین سید احمد حسینی با بیان اینکه طرح ملی طوبی در سه سطح مقدماتی، تخصصی و تکمیلی برگزار می شود، اظهارداشت: دوره آموزش مقدماتی این طرح از یکم خرداد ماه سال جاری آغاز می شود.

وی با اشاره به اینکه طرح ملی طوبی ویژه بانوان است، بیان کرد: ابن دوره ها همراه با آموزش شیوه های تبلیغ، جذب و ارتباط مؤثر با مخاطبین‌ و روش های نوین فعالیت های فرهنگی در حوزه عفاف و حجاب است.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی خاطرنشان کرد: طرح ملی طوبی توانمندسازی بانوان در پاسخگویی به شبهات حجاب، شیوه های مواجهه و مناظره و تبدیل شدن آنها به کنشگران عفاف و حجاب و سفیران هدایت را دنبال می کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان بیان کرد: این طرح یک برنامه مرجع ملی آموزش و توانمندسازی‌ بانوان برای تبلیغ عالمانه و هنرمندانه حجاب و زیست عفیفانه است.

وی با اشاره به نقش کلیدی مساجد در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و نهادینه کردن این فرهنگ در جامعه، عنوان کرد: به واسطه ارتباط نزدیک کانون های فرهنگی هنری با مساجد قصد داریم از ظرفیت این کانون ها در نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه بهره بگیریم.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی گفت: به همین منظور سهمیه ای برای ثبت نام بانوان عضو کانون های فرهنگی هنری مساجد جنوب کرمان در دوره های آموزشی طرح ملی طوبی در نظر گرفته شده تا به عنوان سفیران هدایت در مساجد به تبیین فلسفه عفاف و حجاب و نهادینه کردن این مهم در جامعه به ما کمک کنند.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =