. شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳

کد خبر: 94528 تاریخ انتشار : یکشنبه 13 خرداد 1403 | 18:40 ب.ظ

در راستای طرح نهضت ملی مسکن و جوانی جمعیت؛بیش از ۳۰ هزار قطعه زمین در جنوب کرمان در حال آماده سازی است 

رئیس اداره نظارت برطرحهای مسکن و بازآفرینی شهری گفت: بیش از ۳۰ هزار قطعه زمین در جنوب کرمان در حال آماده سازی برای واگذاری به متقاضیان واجد شرایط است. به گزارش کنارصندل به نقل از پایگاه خبری راه و شهرسازی (جنوب کرمان)، حسین سلیمانی رئیس اداره نظارت بر طرح‌های مسکن و بازآفرینی شهری در حاشیه […]

رئیس اداره نظارت برطرحهای مسکن و بازآفرینی شهری گفت: بیش از ۳۰ هزار قطعه زمین در جنوب کرمان در حال آماده سازی برای واگذاری به متقاضیان واجد شرایط است.

به گزارش کنارصندل به نقل از پایگاه خبری راه و شهرسازی (جنوب کرمان)، حسین سلیمانی رئیس اداره نظارت بر طرح‌های مسکن و بازآفرینی شهری در حاشیه بازدید از ساختمان‌های در حال اجرای طرح نهضت ملی مسکن گفت: در جنوب کرمان طرح نهضت ملی مسکن روند رو به رشدی داشته است و با توجه به اراضی که تفکیک شد بیش از  ۳۰هزار قطعه زمین در حال آماده‌سازی داریم که با اتمام مراحل تسطیح، قطعه‌بندی و ساخت کامل معابر به متقاضیان واجد شرایط واگذار خواهد شد.

وی ادامه داد: در این طرح سایر زیرساخت‌های فرهنگی و خدماتی شامل مدرسه، مسجد، آب برق و… نیز فراهم خواهد شد.سلیمانی با تاکید بر هم راستایی این پروژه‌ها با طرح جوانی جمعیت اظهار داشت: بیشتر این اراضی در طرح جوانی جمعیت یعنی سه فرزندی و چهار فرزندی قابل ارائه به متقاضیان به همراه با تسهیلاتی که دولت برای  مسکن در نظر گرفته خواهد بود.

عضو کارگروه مسکن اداره کل راه و شهرسازی جنوب کرمان عنوان کرد: این اراضی به صورت انفرادی واگذار می‌شود.وی با اشاره به اینکه زمینه کار برای ساخت مسکن در جنوب کرمان فراهم شده بیان کرد: تاکنون طرح نهضت ملی مسکن و در کنار آن طرح جوانی جمعیت با برنامه ریزی‌های  کارشناسی پیش رفته و هدف‌گذاری ما برای خانه دار شدن مردم در ۱۴ شهر با کمک تسهیلاتی که در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد  در حال  اجرا است.

رئیس اداره نظارت بر طرح‌هایی مسکن و بازآفرینی شهری جنوب کرمان در پایان گفت: تسهیلات خود مالکی از دیگر برنامه‌های دولت برای مسکن بوده که تاکنون ۲۳۷ قرارداد در جنوب کرمان برای این امر منعقد شده است.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 17 =