. یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲

>
کد خبر: 2262 تاریخ انتشار : یکشنبه 4 مرداد 1394 | 11:09 ق.ظ

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان کرمان: افرادی که فساد مالی، فساد اخلاقی، اعتقادی و سیاسی دارند، قطعا تایید صلاحیت نمی‌شوند.

حجت‌الاسلام علی توکلی پیش از ظهر امروز در جمع مسئولان و سرپرستان دفاتر شورای نگهبان در استان کرمان با اشاره به اهمیت جایگاه شورای نگهبان و نقش آن در برگزاری انتخاباتی سالم، گفت: همه نظامات دنیا به این نتیجه رسیده‌اند که باید در کشورشان فصل‌الخطابی وجود داشته باشد. توکلی اظهار داشت: قانون اساسی فصل‌الخطاب همه […]

حجت‌الاسلام علی توکلی پیش از ظهر امروز در جمع مسئولان و سرپرستان دفاتر شورای نگهبان در استان کرمان با اشاره به اهمیت جایگاه شورای نگهبان و نقش آن در برگزاری انتخاباتی سالم، گفت: همه نظامات دنیا به این نتیجه رسیده‌اند که باید در کشورشان فصل‌الخطابی وجود داشته باشد.

توکلی اظهار داشت: قانون اساسی فصل‌الخطاب همه اختلافات و ابزاری برای اجرای قانون‌های فرعی است و همه حکومت‌ها خود را ملزم به پایبندی به آن می‌دانند.

وی افزود: در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نظارت بر برگزاری انتخابات خبرگان، ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی بر عهده شورای نگهبان گذاشته شده و تامین و تضمین سلامت انتخابات هدف همه اعضا و ناظران شورای نگهبان است.

توکلی بیان داشت: باید تلاش کنیم که فضای قبل و حین تبلیغات انتخاباتی آرام، مثبت، متین و برمدار قانون و اخلاق باشد و حفظ این فضا بر عهده مجریان، ناظران شورای نگهبان و قوه قضائیه است.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان کرمان افزود: افرادی که از تایید و از فیلتر شورای نگهبان عبور کرده‌اند، قانونا صالح هستند و در هنگام تبلیغات باید توانایی‌های خود را ارائه دهند و از تخریب رقیب خود پرهیز و اجازه ندهند طرفداران آنها به اموال عمومی و بیت‌المال خسارت وارد کنند.

وی خطاب به سرپرستان دفاتر شورای نگهبان در سراسر استان کرمان گفت: نباید از منظر خطی و سیاسی نامزدها در رد یا قبول آنها تاثیر بگذارد و هر کسی شرایط مندرج در ماده ۲۸ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی را داشت، پس از احراز باید تایید شود.

توکلی عنوان کرد افرادی که فساد مالی، فساد اخلاقی، اعتقادی و سیاسی دارند و به دنبال فتنه‌گری هستند و هر روز مشکلی برای نظام درست می‌کنند و به امنیت و منافع ملی فکر نمی‌کنند، قطعا تایید صلاحیت نمی‌شوند.

توکلی خطاب به ناظران شورای نگهبان تصریح کرد: باید امین و بی‌طرف باشید و حق ندارید در جلسات سیاسی مرتبط با انتخابات و سخنرانی‌های نامزدهای احتمالی مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی شرکت کنید، بی‌طرفی شورای نگهبان و عدالت ناظران نباید مخدوش شود.

وی با بیان اینکه به طور جد از آرای مردم که حق‌الناس است، صیانت می‌کنیم، تاکید کرد: با هیئت‌های اجرایی شهرستان خود همکاری قانونی داشته باشید و در برابر یکدیگر موضع نگیرید، خط‌کش شما قانون باشد و خود را به خاطر دیگران بدنام و جهنمی نکنید.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − 2 =