. سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

>
کد خبر: 9946 تاریخ انتشار : پنجشنبه 5 فروردین 1395 | 03:44 ق.ظ

باغ ارقام تجاری کُنار در جیرفت احداث شد

به گزارش سایت کنارصندل ،این باغ به صورت کشت مخلوط با گیاهان دارویی و با هدف سنجش سازگاری و معرفی به کشاورزان منطقه با تعداد ۶رقم تجاری و ۴رقم محلی در زمینی به مساحت ۳۰۰۰متر مربع در مزرعه دانشگاه آزاد جیرفت توسط جابر آقا رحیمی عضو هیئت علمی و مدیر ارتباط با صنعت این دانشگاه […]

به گزارش سایت کنارصندل ،این باغ به صورت کشت مخلوط با گیاهان دارویی و با هدف سنجش سازگاری و معرفی به کشاورزان منطقه با تعداد ۶رقم تجاری و ۴رقم محلی در زمینی به مساحت ۳۰۰۰متر مربع در مزرعه دانشگاه آزاد جیرفت توسط جابر آقا رحیمی عضو هیئت علمی و مدیر ارتباط با صنعت این دانشگاه احداث شد .

IMG_20160323_091105

آقای رحیمی گفت : نهال مورد نیاز برای کشت این ارقام کنار از شهرستان ایرانشهر تهیه شده و محصول آن دارای کیفیت بالا و عملکرد مناسبی در منطقه جیرفت می باشد.

وی همچنین بیان کرد : ارقام تجاری کنار در سالهای اخیر در استانهای جنوبی وارد بازار شده و در حال راهیابی به بازار سایر مناطق کشور می باشد.

IMG_20160323_091032

مدیر ارتباط با صنعت و دانشگاه افزود :محل کشت این ارقام در مزرعه گیاهان دارویی آلوورا در نظر گرفته شده است چرا که سبب تعدیل دما و حفظ آن از گرمای تابستان و یخبندان زمستان می شود و کیفیت آلوورا را بالا برده است .

وی همچنین اظهار داشت که این کشت مخلوط راندمان استفاده از آب و زمین را افزایش داده است. گفتنی است کنار دارای خاصیت های متعدد دارویی می باشد.

IMG_20160323_091059

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 1 =