. یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲

کد خبر: 23118 تاریخ انتشار : چهارشنبه 18 اسفند 1395 | 13:35 ب.ظ

توصیه پلیس فتا جیرفت به شهروندان:

مراقب پیشنهادهای اغوا کننده کلاهبرداران اینترنتی باشید

توصیه پلیس فتا جیرفت به شهروندان:مراقب پیشنهادهای اغوا کننده کلاهبرداران اینترنتی باشید. سروان محمدرضا نجارزاده افزود: کلاهبرداران فضای سایبر با استفاده از شگردهای خاص و پیشنهادهای اغوا کننده، اقدام به فریب و کلاهبرداری می کنند که شهروندان نیاز هست نکات ذیل را مد نظر قرار دهند : ۱- برای واریز پول به حساب اشخاص نیازی […]


توصیه پلیس فتا جیرفت به شهروندان:مراقب پیشنهادهای اغوا کننده کلاهبرداران اینترنتی باشید.
سروان محمدرضا نجارزاده افزود: کلاهبرداران فضای سایبر با استفاده از شگردهای خاص و پیشنهادهای اغوا کننده، اقدام به فریب و کلاهبرداری می کنند که شهروندان نیاز هست نکات ذیل را مد نظر قرار دهند :
۱- برای واریز پول به حساب اشخاص نیازی به ارائه اطلاعات بیش از شماره کارت یا حساب نمی باشد .

۲- صحت و سقم پیامک های دریافتی در خصوص برنده شدن در قرعه کشی شرکت ها و موسسات از طریق سایت معتبر آنها و یا شماره تماس موسسات بررسی شود در ضمن جهت واریز وجه نیازی به رمز اینترنتی حساب نمی باشد .

۳- افراد سودجو با ارسال پیامک در خصوص برنده شدن شما در قرعه کشی ، اقدام به دریافت وجه جهت ارسال جایزه می نمایند که پس از دریافت وجه یا هیچ جنس و کالایی برای قربانی ارسال نمی گردد و یا در صورت ارسال ، کالایی که ارزشی کمتر از مبلغ واریزی دارد به قربانی تحویل داده می شود .

۴- جهت ارتباط با شرکت های داخلی و خارجی و مبادلات مالی از طریق ایمیل حتماٌ ایمیل توسط کاربر وارد شود و از reply خودداری شود ( جهت ارسال فاکتور و دریافت شماره حساب از طریق ایمیل) همچنین صحت شماره حساب اعلامی از طریق تماس تلفنی و فکس نیز بررسی شود .

۵- در برخورد با پیامک های دریافتی در خصوص برنده شدن در قرعه کشی هیچگونه مشخصات حساب بانکی مانند رمز اینترنتی ، تاریخ انقضا ، CVV2 و . . . ارسال نگردد .

۶- در تالارهای گفتگو به دلیل مشخص نبودن هویت اصلی کاربران حتی المقدور اقدام به معامله ننمایید . در موارد بسیاری افراد پس از واریز وجه کالایی دریافت نمی نمایند و تنها به شماره کارتی که مبلغ مورد نظر را به آن واریز نموده اند جهت پیگیری و شکایت دلخوش می باشند در صورتی که سودجویان اکثرا از کارت هایی که به نام فرد دیگری است(کارت های سرقتی ، حساب های جعلی و . . .) استفاده می نمایند .
پلیس فتا سایه سار امنیت در فضای مجازی

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 9 =