. چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳

کد خبر: 23904 تاریخ انتشار : پنجشنبه 24 فروردین 1396 | 01:28 ق.ظ

مدیرکل امور عشایر جنوب کرمان:

سیلاب اخیر ۱۳۲ میلیارد ریال به زیربخش مناطق عشایری جنوب کرمان خسارت وارد کرد

به گزارش سایت کنارصندل، دکتر جمشید احسانی نیا مدیر کل امور عشایر جنوب کرمان در جلسه مدیریت بحران که با حضور نماینده جیرفت و عنبرآباد و فرماندار جیرفت برگزار شد گفت: سیل فرودین ماه در مجموع ۱۳۲ میلیارد ریال به زیربخش مناطق عشایری جنوب کرمان(آب، راه، دام و غیره) خسارت وارد کرد. وی افزود: دولت […]

به گزارش سایت کنارصندل، دکتر جمشید احسانی نیا مدیر کل امور عشایر جنوب کرمان در جلسه مدیریت بحران که با حضور نماینده جیرفت و عنبرآباد و فرماندار جیرفت برگزار شد گفت: سیل فرودین ماه در مجموع ۱۳۲ میلیارد ریال به زیربخش مناطق عشایری جنوب کرمان(آب، راه، دام و غیره) خسارت وارد کرد.
وی افزود: دولت و مدیریت بحران استان با تمام قوا در نجات جان عشایر گرفتار در سیل جاز موریان ورود پیدا کرد و کاملا موفق بود.
دکتر احسانی نیا بیان کرد: اگر به سمت عشایر در باتلاق جاز موریان پیاده روی نمی کردیم به علت عدم امکان پرواز بالگرد و همچنین اعزام انواع خودرو به ادامه بارندگی و وقوع سیلاب، قطعا تلفات جانی اتفاق می افتاد اما با اینکار ضمن رساندن آذوقه به عشایر از بروز هر گونه فاجعه انسانی جلوگیری شد.
وی اظهار داشت: برخی رسانه ها خدمات دولت و مدیریت بحران استان و کشور را نادیده گرفتند اما حضور شخص معاون محترم استاندار، معاون ستاد بحران کشور و اینجانب در منطقه تا آخرین لحظات جهت نجات جان عشایر حاکی از تلاش دولت و ارائه خدمات به عشایر منطقه بود.
مدیرکل امور عشایر جنوب کرمان تشریح کرد: این اداره کل فاقد هرگونه دستگاه راهسازی جهت بازگشایی راههای عشایری می باشد منتهی در اکثر مناطق راههای عشایری باز هستند به طور مثال راه عشایری مطاع به سمت اسفندقه کاملا باز بوده و تردد در آن اکنون انجام می شود.
-دکتر احسانی نیا در پایان گفت: با عنایت و توجه شخص ریاست محترم سازمان امور عشایر کشور طی سالهای ۹۴ و ۹۵ بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبارات و تسهیلات کم بهره جهت ارائه خدمات به هستی جنوب کرمان تخصیص یافته که درتاریخ سازمان امور عشایر بی نظیر بوده است.

 

 

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − نوزده =