. یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲

کد خبر: 37225 تاریخ انتشار : سه شنبه 28 خرداد 1398 | 10:00 ق.ظ

شناسایی شبکه‌های سازمان یافته قاچاق سوخت در جیرفت

دادستان عمومی و انقلاب جیرفت گفت: ۶۸ شرکت حمل و نقل بار و مسافر در سطح کشور و شهرستان جیرفت که اقدام به صدور بارنامه‌های صوری و قاچاق سوخت می‌کردند توسط عوامل اطلاعاتی جیرفت شناسایی و پلمب شدند. به گزارش کنارصندل حسین سلامی دادستان عمومی و انقلاب جیرفت با اشاره به رسیدن گزارش‌هایی مبنی بر […]

دادستان عمومی و انقلاب جیرفت گفت: ۶۸ شرکت حمل و نقل بار و مسافر در سطح کشور و شهرستان جیرفت که اقدام به صدور بارنامه‌های صوری و قاچاق سوخت می‌کردند توسط عوامل اطلاعاتی جیرفت شناسایی و پلمب شدند.

شناسایی شبکه‌های سازمان یافته قاچاق سوخت در جیرفت

به گزارش کنارصندل حسین سلامی دادستان عمومی و انقلاب جیرفت با اشاره به رسیدن گزارش‌هایی مبنی بر فعالیت تیم‌های سازمان یافته و شبکه‌ای قاچاق سوخت از شهرستان جیرفت و جنوب کرمان به خارج از مرزهای شرقی کشور با همکاری اداره اطلاعات و فعالیت شبانه‌روزی سربازان گمنام امام زمان (عج) و پلیس آگاهی جیرفت، ۶۸ شرکت حمل و نقل بار و مسافر در سطح کشور و شهرستان جیرفت که اقدام به صدور بارنامه‌های صوری و غیر واقع می‌کردند توسط عوامل اطلاعاتی جیرفت شناسایی و پلمب شدند.

دادستان عمومی و انقلاب جیرفت با بیان اینکه از ۶۸ شرکت شناسایی شده متخلف، ۲۲ شرکت در جیرفت و جنوب کرمان است، افزود: با پایش‌های صورت گرفته و سوخت‌های خارج شده از کارت‌های وسایل نقلیه سنگین مشخص شد از زمان استفاده از این کارت‌ها و صدور بارنامه‌های جعلی بیش از ۲ و نیم میلیون لیتر سوخت از کشور خارج شده است.

وی عنوان کرد: در اولین حرکت اطلاعاتی و رصد سربازان گمنام امام زمان(عج) کارت سوخت و مدارک هویتی و پلاک خودروهای صاحبان کارت‌های سوخت فعال در روند قاچاق به تعداد ۲۴۸ دستگاه در سطح کشور توقیف و روند رسیدگی به این پرونده ادامه دارد.

سلامی گفت: این وسایل نقلیه سنگین دارای کارت سوخت بعضا هیچ‌گونه جابجایی بار و مسافری در سیستم حمل و نقل انجام نمی‌دادند و فقط کارت سوخت خود را در اختیار قاچاقچیان سوخت قرار داده و این کارت‌ها از استان‌های کشور جمع‌آوری و در جیرفت و بقیه استان‌ها به صورت چرخشی سوخت‌گیری از طریق آن انجام و سوخت سهمیه به صورت سازمان یافته‌ای به خارج از مرزها قاچاق می‌شده است.

دادستان جیرفت با بیان اینکه با شارژ هر کدام از این کارت‌ها روزانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ لیتر سوخت گازوئیل به دست قاچاقچیان می‌رسیده است، افزود: در حال حاضر پرونده قضایی برای این تعداد از مالکان وسایل نقلیه تشکیل شده است و شرکت‌های متخلف هم مورد پیگرد قضایی قرار دارند.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =