. شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 40161 تاریخ انتشار : چهارشنبه 6 آذر 1398 | 13:42 ب.ظ

دشمنان انقلاب، در بیداری هذیان می بافند

به گزارش کنارصندل، حجت الاسلام حسین فضیلتی نیا رییس کارگروه فرهنگی مجمع عالی بسیج گفت: بسیج مغز متفکر و چشم بصیر انقلاب است؛ لذا دشمنی عده ای در داخل و خارج از کشور با این نهاد مقدس که در بزنگاه حوادث، پای اول خدمت رسانی در کشور بوده است چیز غیرمنتظره ای نیست. وی افزود: […]

به گزارش کنارصندل، حجت الاسلام حسین فضیلتی نیا رییس کارگروه فرهنگی مجمع عالی بسیج گفت: بسیج مغز متفکر و چشم بصیر انقلاب است؛ لذا دشمنی عده ای در داخل و خارج از کشور با این نهاد مقدس که در بزنگاه حوادث، پای اول خدمت رسانی در کشور بوده است چیز غیرمنتظره ای نیست.

وی افزود: بسیج همان نقطه عطفی است که مسیر انقلاب، باید بدان می رسید تا از زیر سلطه استکبار جهانی رهایی و به آزادی در چارچوب شرع دست می یافت.
ایشان اظهار داشت: واژه نورانی بسیج که اولین بار از پرتو کلام الهی امام خمینی (رحمه الله علیه) تجلی یافت؛ مظهر لطف خدای متعال بر بندگان صالحش است که در قرآن وعده پیروزیشان را مکرر بیان نموده است.

وی ضمن بیان اینکه اگر امروز دشمنان قسم خورده و تا دندان مسلح نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به خود اجازه تجاوز به مرزهای این کشور را نمی دهند همه آن بخاطر رعب و وحشتیست که از بسیجیان سلحشور عرصه دفاع و کارزار دارند، ابراز داشت: دشمن سرتا پا بغض و کینه، وقتی دیده بانی مثل بسیج را بر خاکریز این انقلاب می بیند؛ حتی یک لحظه خواب به چشمش نمی آید و این می شود که دائما در بیداری هذیان می بافد.

فضیلتی نیا گفت: امروز بسیج به عنوان یک تفکر ناب، الگویی شاخص و ارزشمند برای دیگر ملل مسلمان جهان و مدافع آزادی و ارزش های انسانی مبدل گشته است که همان نصرت و مدد الهی به مستضعفین عالم است.

این استاد حوزه علمیه ابراز داشت: بسیج نه به عنوان یک نیروی نظامی بلکه یک نیروی مقتدر فرهنگی و سازندگی در عرصه جهاد فرهنگی و سازندگی که هدفگاه حساس دشمن است، مشغول به جهاد مستمر می باشد و این جهاد جز با توکل به حضرت احدیت در قالب اخلاص و اعتماد میسر نخواهد بود.

وی گفت: بسیجی بودن یک آرمانی الهی تحت عنایات ائمه و ولایت ایشان است تا در این کوره راه دنیا و عوامل شیطانی ره مقصد را به سلامت و امان بپیماییم و در پرتگاه های حساس زندگی دچار لغزش و گمراهی نشویم.

وی فرهنگ بسیجی با صبغه الهی و شعار هیهات منا الذله را برگرفته از فرهنگ ناب و اصیل عاشورا دانست و افزود: آنچه در این چهل سال از عمر انقلاب، به بسیجیان نیرو ‌بخشیده تا در میادین نظامی، سازندگی و فرهنگی در مقابل همه سلاحهای مجازی و حقیقی شیاطین و اهریمنان بایستند، همین تفکر عاشورایی است.

فضیلتی نیا گفت: بسیج الگویی ژرف با ابعادی عمیق، حاصل قرن ها مجاهدت خستگی ناپذیر رادمردانی است که عرصه حرّیّت را تنها مبارزه با ظلم دانستند و از این رهاورد به هموار نمودن آن با خون پاک خویش تلاش نمودند.

وی ضمن برشمردن شاخصه های بسیج گفت: شاخصه هایی چون پیوند بیعت و اطاعت آگاهانه از ولایت، ایمان و اخلاص، حریت در عبودیت، عدالتخواهی، ظلم‌ستیزی، زهد و قناعت، شجاعت و دلاوری، ابتکار و خلاقیت، بسیجی را از دیگر تشکیلات منسجم و شبیه به آن در دنیا متمایز ساخته و همین خصوصیات است که هر شخصیتی را مجذوب و محب خویش کرده است.

وی همچنین گفت: پاسداری از انقلاب اسلامی و ارزش های آن، عزت نفس، مدیریت و تدبیر شایسته، گمنامی و دوری از شهرت طلبی، تعهد و وفاداری، غیرت و جوانمردی، صبر و پایداری، ترحم و نوع‌ دوستی، تکبر در برابر مستکبرین عالم و… در دستور کار این تشکیلات منسجم و یکپارچه است که از صدر انقلاب تا کنون به حول و قوه الهی و راهبری های امام راحل و بعد از ایشان خلف صالحش رهبر فرزانه و هوشمند انقلاب امام خامنه ای (حفظه الله)از آن عدول نکرده است.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − نه =