. جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲

>
کد خبر: 45597 تاریخ انتشار : پنجشنبه 19 فروردین 1400 | 12:30 ب.ظ

مدیرکل اطلاعات کرمان: عملیات تروریستی داعش را در تاسوعا خنثی کردیم| ۲۵ فقره اقدام علیه مفسدان اقتصادی

یکی از عناصر تکفیری وابسته به گروهک تروریستی داعش که قصد داشت در اجتماعات تاسوعا و عاشورای حسینی به روش جاسازی مواد منفجره در محل تجمع عزاداران در یکی از شهرستانها عملیات تروریستی انجام دهد قبل از انجام هرگونه اقدام تروریستی دستگیر شد. مدیرکل اطلاعات استان کرمان با اعلام این خبر گفت: در حوزه های […]

یکی از عناصر تکفیری وابسته به گروهک تروریستی داعش که قصد داشت در اجتماعات تاسوعا و عاشورای حسینی به روش جاسازی مواد منفجره در محل تجمع عزاداران در یکی از شهرستانها عملیات تروریستی انجام دهد قبل از انجام هرگونه اقدام تروریستی دستگیر شد.

مدیرکل اطلاعات استان کرمان با اعلام این خبر گفت: در حوزه های برخوردی و عملیاتی در ابعاد مختلف طی سال گذشته با پیگیری های صورت گرفته اقدامات متنوع و مختلفی در سطح استان انجام شده.

کوثری در نشست با اصحاب رسانه اضافه کرد: در بعد اقتصادی ۲۵ فقره اقدام علیه مفسدین و اخلالگران اقتصادی و در حوزه های امنیتی و خارجی بیش از ۲۷۰ مورد عملیات علیه باندهای شرارت و قاچاق کلان مواد مخدر انجام شده.

او افزود: عوامل اصلی ناامنی مرتبطین گروه های معاند و تروریستی، جاسوسان و مرتبطین سرویس‌های اطلاعاتی دشمن صورت گرفته که منجر به دستگیری تعدادی از مجرمین، انهدام باندهای ضد امنیتی و کشف و ضبط اقلام مربوطه شده است.

به گفته کوثری در برخی از حوزه‌ها مانند ضربه به بنیه مالی باندهای شرارت و ترانزیت مسلحانه موادمخدر و ضربه به فعالیت های سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه رشد چند برابری داشته است.

دستگیری مدیران برخی بخش‌های اقتصادی استان به اتهام ارتشا

مدیرکل اطلاعات استان کرمان گفت: در سال گذشته چند نفر از مدیران برخی بخش‌های اقتصادی استان به اتهام ارتشاء، اختلاس، سوءاستفاده از موقعیت شغلی، تضییع حقوق بیت المال، تحصیل مال نامشروع، پولشویی و … با هماهنگی قضایی بازداشت شده است.

به گفته او آن هاپس از تکمیل تحقیقات در اختیار دستگاه قضایی قرار گرفتند که برخی از آن ها به مجازات هایی از جمله حبس تعزیری، جزای نقدی، انفصال دائم از خدمات دولتی و … محکوم شده و پرونده سایرین در حال رسیدگی است.نابه سامانی های عرضه و توزیع کالا یکی از دغدغه هاست

رییس جامعه اطلاعاتی استان کرمان در ادامه درباره اخلال در بازار و توزیع برخی اقلام و کالاها در ماه های اخیر عنوان کرد: متاسفانه در حال حاضر نابسامانی های عرضه و توزیع کالا و خدمات یکی از مسائل و دغدغه هاست که بخشی از این مشکل به ناهماهنگی های موجود دستگاه‌های متولی برمی‌گردد،.

کوثری ادامه داد: بخشی به اقدامات دلالان و سودجویان مربوط می‌شود که قصد توزیع اقلام را خارج از شبکه های رسمی و قانونی دارند و بخشی هم به فضای روانی خاصی که در بین برخی از شهروندان وجود دارد مربوط می‌شود.

او تاکید کرد: در این راستا اداره کل اطلاعات استان کرمان با اقدامات مختلفی از جمله شناسایی و برخورد با تعدادی از دلالان و قاچاقچیان و معرفی آنها به دستگاه قضایی و همچنین اطلاع رسانه‌های مستمر به مسئولان ذیربط در راستای ساماندهی وضعیت موجود تلاش جدی داشته است.

کرمان؛ در مسیر ترانزیت کالاهای قاچاق

کوثری در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: استان کرمان با توجه به موقعیت جغرافیایی، در مسیر ترانزیت کالاهای قاچاق قرار گرفته و عملاً این استان را به عنوان گلوگاه و بارانداز تبدیل کرده و این امر علاوه بر افزایش ارتکاب اقدامات ضدامنیتی از جمله گروگانگیری، قتل و سرقت مسلحانه، منجر به ضرر و زیان های اقتصادی و تهدید فضای کارآفرینی شده است.

او بیان کرد: با توجه به حجم زیاد قاچاق و ترانزیت مواد مخدر به داخل، میزان قابل توجهی از وقت، هزینه و استعداد نیروی سازمان‌های نظامی و امنیتی استان درگیر مبارزه با این معضل است؛ صرفا از سوی اداره کل اطلاعات استان کرمان در یک سال گذشته حدود ۳۰ تن انواع مواد مخدر کشف و ضبط و ۱۴۰ نفر از قاچاقچیان دستگیر شده‌اند و درصد بالایی از پرونده‌های قضایی مربوط به مواد مخدر و جرایم آن بوده است.

استان کرمان از امنیت پایدار برخوردار است

رییس جامعه اطلاعاتی استان کرمان درباره وضعیت امنیتی استان گفت: استان کرمان علی رغم بسترهای بالقوه برای بروز تهدیدات و آسیب پذیری ها از جمله موقعیت خاص جغرافیایی، تبعات خشکسالی های مداوم و برخی مسائل اجتماعی و اقتصادی و بعضا بروز رویدادهای ناامنی، خشبختانه با همکاری آحاد مردم و هماهنگی دستگاه‌های امنیتی، نظامی، انتظامی، قضایی و شورای تامین استان و شهرستان ها از امنیت پایداری برخوردار است و امیدواریم با استفاده بهینه از ظرفیت‌های مردمی و تلاش ارکان امنیتی استان در آینده شاهد تحکیم امنیت ملی و منطقه‌ای باشیم.

کوثری بیان کرد: به افرادی که از قبل موجب شرارت و ناامنی شده و متواری هستند اعلام می شود با مراجعه به دستگاه‌های دولتی و معتمدین استان می‌توانند درخواست اخذ امان نامه و برخورداری از رافت نظام اسلامی را داده تا پرونده آنان در کمیسیون اعطای امان نامه که دبیرخانه آن در اداره کل اطلاعات است، مورد بررسی و عفو قرار گیرند.

۱۱۳، سامانه وزارت اطلاعات

وی تاکید کرد: نکته مهم این است که در برقراری امنیت موجود نقش مردم استان بسیار مهم و غیرقابل انکار است و ضمن تشکر از افرادی که گزارشات مشکوک امنیتی را به ستاد خبری ارسال می‌کنند، تقاضا داریم به فرمان امام(ره) که فرمودند” همه شما باید سازمان اطلاعاتی باشید” توجه کرده و همه موارد مشکوک را به شماره تلفن ۱۱۳ که به طور شبانه روزی فعال است، منعکس نمایند.

مدیرکل اطلاعات استان کرمان درباره ارزیابی فعالیت رسانه های استان گفت: جامعه رسانه‌ای به عنوان بخشی از گروه‌های مرجع می تواند در ایجاد و تحکیم امنیت تاثیر گذار باشد. اعضای این جامعه به عنوان افراد مطلع، نخبه و تاثیرگذار می‌توانند ضمن شناسایی دقیق آسیب ها آن ها را به صورت هدفمند به مراجع ذیصلاح منعکس کنند و از طریق تشکیل کارگروه‌های تخصصی در حوزه‌های مختلف جامعه، مسئولین امر را یاری نمایند.

وی افزود: قطعاً نهادهای رسانه‌ای با توجه به توان و ظرفیت کشف ابعاد معضلات و مفاسد می‌توانند نقش مهمی در سالم سازی محیط ها و پاسخگویی و مسئولیت پذیری مدیران ایفا کنند و این امر ظرفیت مناسبی برای پیگیری های اطلاعاتی است.

کوثری تصریح کرد: مسئولیت پذیری، عدم فرار از پاسخگویی و حل مشکلات مردم از وظایف اصلی مدیران است و مدیرانی که توجه ویژه به امورات کاری و خدمت‌رسانی نداشته باشند در معرض پیگرد و برخورد قرار گرفته و مدیران خدوم نیز تقدیر می‌شود که در این مورد نیز مردم موارد مثبت و منفی را به ستاد خبر و حراست ادارات منعکس کنند./ کرمان نو

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 5 =