. یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 94378 تاریخ انتشار : جمعه 11 خرداد 1403 | 16:02 ب.ظ

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت خبر داد: افتتاح ۱۸ پروژه بهداشتی طی دو هفته آینده در جنوب کرمان

دکتر علی اصغر خیرخواه با اشاره به جایگاه بهداشت در سلامت جامعه اظهار داشت: برخورداری افراد از خدمات سلامت امری ضروری است که باید در تحقق آن اقدامات اصولی و زیربنائی انجام شود. به گزارش کنارصندل به نقل از پایگاه خبری مکران؛ وی با بیان اینکه بهداشت علم پیشگیری از بیماری‌ها، طولانی کردن عمر و […]

دکتر علی اصغر خیرخواه با اشاره به جایگاه بهداشت در سلامت جامعه اظهار داشت: برخورداری افراد از خدمات سلامت امری ضروری است که باید در تحقق آن اقدامات اصولی و زیربنائی انجام شود.

به گزارش کنارصندل به نقل از پایگاه خبری مکران؛ وی با بیان اینکه بهداشت علم پیشگیری از بیماری‌ها، طولانی کردن عمر و بالا بردن سلامتی است و در نظر عموم به معنای سلامتی است، افزود: خوشبختانه اقدامات قابل توجهی در زمینه ارتقای خدمات بهداشتی در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت صورت گرفته که دستاورد آن بهبود روز افزون، سلامت مردم شریف جنوب کرمان است.

خیرخواه با اشاره به پروژه های بهداشتی افتتاح شده طی سه سال گذشته در منطقه تصریح کرد: یکصد واحد بهداشتی شامل آموزشگاه بهورزی، تسهیلات زایمانی، خانه بهداشت، مرکز جامع سلامت، محل زیست ماما و پزشک، محوطه سازی و حصارکشی و … با زیربنای ۱۲ هزارو ۴۵۵ متر مربع و اعتباری بیش از ۱۴۳ میلیاردو ۱۰۰ میلیون تومان در جنوب کرمان به بهره برداری رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: ۱۸ پروژه بهداشتی در حوزه دانشگاه با زیربنای ۲ هزارو ۲۰۰ متر مربع طی دو هفته آینده افتتاح می شود این پروژه ها با اعتبار ۵۳ میلیاردو ۳۷۵ میلیون تومان احداث شده است و ۳۳ پروژه هم در حال ساخت است که تلاش داریم هر چه سریعتر به نتیجه برسند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با بیان اینکه در دولت شهید آیت الله رئیسی در کنار همه خدمات ارزنده در بخشهای مختلف اقدامات جهادی در حوزه سلامت کشور به ویژه مقابله با کرونا صورت گرفت، افزود: در راستای ارتقای خدمات سلامت جنوب کرمان ۵۱۷ نیروی بهداشتی طی سه سال گذشته به مجموعه پرسنل دانشگاه افزوده شده است.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =