. یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲

کد خبر: 12159 تاریخ انتشار : چهارشنبه 2 تیر 1395 | 01:45 ق.ظ

مدیر آموزش و پرورش شهرستان جیرفت:

دومین جشن گلریزان مدارس شهرستان جیرفت برگزار شد/انقلاب بزرگی در راستای مدرسه‌سازی و کمک به دانش آموزان این شهرستان شکل گرفته است

به گزارش سایت کنارصندل ، احمد اسکندری‌نسب شامگاه دوشنبه در دومین جشن گلریزان مدارس این شهرستان اظهار داشت: ماه مبارک رمضان فرصت طلایی برای پالایش انسان و عبودیت و بندگی در راه خدا است.   ‌وی بیان داشت: باید از باقی‌مانده این ایام به ویژه شب‌های قدر استفاده کافی کنیم و شکر‌گذار خداوند باشیم که […]

به گزارش سایت کنارصندل ، احمد اسکندری‌نسب شامگاه دوشنبه در دومین جشن گلریزان مدارس این شهرستان اظهار داشت: ماه مبارک رمضان فرصت طلایی برای پالایش انسان و عبودیت و بندگی در راه خدا است.

 

‌وی بیان داشت: باید از باقی‌مانده این ایام به ویژه شب‌های قدر استفاده کافی کنیم و شکر‌گذار خداوند باشیم که توانستیم از برکات این ماه مبارک رمضان بهره ببریم.

IMG_1975

 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان جیرفت ابراز داشت: خداوند را سپاسگزاریم که این فرصت را به ما داده است تا بتوانیم تا کار خیر و ماندگاری را به یادگار بگذاریم که در تاریخ آموزش و پرورش این شهرستان جاودانه بماند و این امر نیازمند کارهای خیر و انسان‌های نیک‌اندیش است.

وی افزود: در آموزش و پرورش شهرستان جیرفت افراد زیادی به اندازه توان خود گام‌های مثبتی در راستای کارهای خیر انجام دادند و هر‌گونه اقدام در این راستا ایمان به خداوند را نیاز دارد. اسکندری‌نسب تصریح کرد: ایمان به خداوند موجب می‌شود که افراد با انگیزه و عشق در مسیر کارهای خیر قدم بردارند.

وی عنوان کرد: عشق به کار، انگیزه و علاقه در این راستا بسیار تأثیرگذار است و در نهایت آنچه که برای انسان باقی می‌ماند، همین کارهای خیر و نیک است. این مسئول ادامه داد: انقلاب بزرگی در راستای مدرسه‌سازی و کمک به دانش آموزان این شهرستان شکل گرفته است و پروژه‌های بسیاری در حال احداث و برخی از آن‌ها به اتمام و تعدادی دیگر کلنگ‌زنی شده است.

IMG_2017

 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان جیرفت گفت: چندین مدرسه خیرساز طی دو سال گذشته احداث شده است و باید فرهنگ غنی مدرسه‌سازی را در این منطقه به وسیله خیران نهادینه کنیم.

 

وی خاطرنشان کرد: باید مدرسه‌های فرسوده را تجهیز کنیم و در راستای کمک به مدارس و تجهیزات آن‌ها خیران اقدامات خوبی انجام داده‌اند و کمک‌های شایانی در این زمینه انجام شده که این امر موجب خوشحالی و دلگرمی کارکنان اداره آموزش و پرورش شده است.

 

اسکندری‌نسب افزود: با تلاش‌ها و پیگیری‌های انجام شده بسیاری از مدارس به سیستم خنک کننده مجهز شده‌اند و سالن‌های امتحانات مناسبی برای دانش‌آموزان احداث شده است و امیدواریم، بتوانیم در طول یک‌سال آینده بسیاری از مشکلات مدارس را با همکاری خیران در سطح استان و کشور برطرف کنیم.

IMG_2022

 

وی با بیان اینکه فضاهای آموزشی برخی از مدارس فرسوده و غیرقابل استفاده است که در شأن دانش‌آموزان این منطقه نیست، ابراز داشت: در گذشته حدود ۱۳ مدرسه دو نوبته داشتیم که موجب کاهش انگیزه در بین دانش‌آموزان می‌شد که طی سال‌های اخیر مدارس دو نوبته را از طرح خارج کردیم.

 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان جیرفت اظهار داشت: آموزش و پرورش نیازمند فعال کردن بخش غیردولتی است و در بحث مدارس فرسوده با همکاری و تعاملی که در بین خیران و مردم وجود دارد، اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است.

 

وی بیان داشت: در راستای احداث امر مدرسه‌سازی توسط خیران تلاش‌ها و پیگیری‌هایی توسط میترا سعیدی کارشناس امور بانوان آموزش و پرورش شهرستان جیرفت صورت گرفته است که تلاش‌‌ها و زحمات شبانه‌روزی ایشان جای تقدیر دارد.

IMG_2014

 

این مسئول ادامه داد: حدود ۷۰ درصد مردم به صورت مستقیم با آموزش و پرورش سروکار دارند و مهم‌ترین وظیفه آموزش و پرورش پرورش تحویل نیروی انسانی سالم، کارآمد و موفق به جامعه است و همچنین این مجموعه دانش‌آموزان را در راستای خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران آماده می‌کند.

 

اسکندری‌نسب ابراز داشت: خیران با عشق، علاقه و انگیزه در راستای احداث مدرسه‌سازی قدم برداشتند که باید تمامی دستگاه‌های اجرایی و مردم با خیران در این امر همکاری و مشارکت داشته باشند تا دانش‌آموزان نیازمند و محروم از فضاهای مناسب آموزشی بهره‌مند شوند.

در پایان این مراسم از افراد خیر در امر مدرسه‌سازی با اهدای تندیس و لوح تقدیر قدردانی شد.

IMG_2029 IMG_2040 IMG_2036 IMG_2041 IMG_2037 IMG_2016 IMG_2007 IMG_2005 IMG_1998 IMG_1995 IMG_1993 IMG_1987 IMG_1981 IMG_1977 IMG_1962 IMG_1966

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 20 =