. جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲

کد خبر: 28477 تاریخ انتشار : شنبه 29 مهر 1396 | 10:59 ق.ظ

رتبه برتر کشوری جنوب کرمان در استخراج کرومیت و ذخیره تیتانیوم

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان: جنوب کرمان رتبه اول استخراج کرومیت و همچنین ذخیره تیتانیوم در کشور را داراست. به گزارش سایت کنارصندل و به نقل روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان در این باره گفت: بحمدلله منطقه جنوب کرمان […]

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان: جنوب کرمان رتبه اول استخراج کرومیت و همچنین ذخیره تیتانیوم در کشور را داراست.

به گزارش سایت کنارصندل و به نقل روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان در این باره گفت: بحمدلله منطقه جنوب کرمان دارای پتانسیل های قابل توجه معدنی می باشد که تلاش این سازمان به عنوان متولی امور معادن، کشف و فعالسازی معادن در جهت ایجاد اشتغال برای مردم و شکوفایی اقتصادی منطقه می باشد.
وی افزود: جنوب کرمان رتبه اول استخراج کرومیت و همچنین ذخیره تیتانیوم در کشور را داراست.
دکتر محمود اسکندری نسب گفت: در جنوب کرمان از ۱۴ نوع ماده معدنی بهره برداری و سالانه ۵ میلیون تن مواد معدنی تولید می شود.
وی ابراز کرد: این منطقه دارای ۲ میلیارد تن ذخیره زمین شناسی و بیش از ۱۹۰ میلیون تن ذخیره قطعی معدنی می باشد.
ایشان همچنین افزود: تا کنون در جنوب کرمان ۲۶ فقره گواهی کشف به تناژ ذخیره قطعی ۲۶ میلیون تن و مساحت ۲۶۹ کیلومتر مربع صادر شده است.
وی همچنین ادامه داد: تاکنون ۱۸۶ پروانه اکتشاف معدن با مساحت ۳۲۴۰ کیلومتر مربع صادر گردیده که ۱۰۵ فقره معادل ۵۶٫۴ درصد حاصل تلاش در دولت تدبیر و امید بوده است.
دکتر اسکندری نسب تصریح کرد: تعداد معادن دارای پروانه بهره داری فعال موجود در منطقه ۶۵ فقره می باشد که ۸۰ درصد از آنها طی دولت تدبیر و امید راه اندازی گردیده و زمینه اشتغال برای۱۹۵۰ نفر را فراهم نموده است.
وی افزود:برای توسعه اکتشاف معادن تنها به پروانه های اکتشاف اکتفا نکرد. بلکه طَی ۴ سال اخیر تعداد ۸ پهنه اکتشافی به مساحت ۱۶۶۹۴ کیلومترمربع در جنوب کرمان معرفی و به سرمایه گذاران واگذار گردیده که دارای پیشرفت عملکردی بین ۳۰ تا ۱۰۰ درصد می باشند. همچنین ۲ پهنه هم به مساحت ۵۸۶۰ کیلومترمربع درمرحله پیشنهاد می باشد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان تاکید کرد: با پایان یافتن عملیات اکتشافی این پهنه ها که مساحتی معادل ۵۸٫۶ درصد جنوب کرمان را تشکیل می دهند، تمامی پتانسیل و ذخیره های معدنی منطقه شناسایی و راه برای استخراج و برنامه ریزی نهایی جهت احداث کارخانجات فرآوری مواد معدنی هموار خواهد شد.
ایشان همچنین در مورد جلوگیری از خام فروشی نیز گفت علی رغم اینکه سرمایه گذاری در صنایع فراوری فرایند طولانی مدتی است اما خوشبختانه در این بخش نیز با اغاز عملیات احداث این نوع کارخانجات، در اینده نزدیک اغلب مواد معدنی فراوری خواهند شد از جمله تیتانیوم کهنوج، کارخانه شمش طلا زرترشت فاریاب، ۵ کارخانه فرآوری مس، کارخانه های فرآوری انواع سنگ ساختمانی، کارخانه آهک، کارخانه کنسانتره کرومیت و …

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 17 =