. یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

کد خبر: 68003 تاریخ انتشار : یکشنبه 7 اسفند 1401 | 08:50 ق.ظ

رمان زمان بی گذر به کتابفروشی ها امد

ایا در برابر فرزندتان اقتدارتان را جایی جا گذاشته یا ان را گم کرده اید و بی اختیار ولی مسئول مانده اید؟ رمان ” زمان بی گذر” داستانی است از ناهید پیلوار که در ان سقوط یک به یک ستاره های اقتدار پدر و مادر به روایت کشیده شده است . رمان “زمان بی گذر” […]

ایا در برابر فرزندتان اقتدارتان را جایی جا گذاشته یا ان را گم کرده اید و بی اختیار ولی مسئول مانده اید؟ رمان ” زمان بی گذر” داستانی است از ناهید پیلوار که در ان سقوط یک به یک ستاره های اقتدار پدر و مادر به روایت کشیده شده است .

رمان “زمان بی گذر” به تازگی توسط انتشارات ناظرزاده کرمانی به بازار امده است.

ناهید پیلوار نویسنده ، محقق و روزنامه نگار ؛ دانش اموخته رشته روزنامه نگاری از دانشگاه علامه طباطبایی است که از سال ۱۳۷۲ فعالیت روزنامه نگاری اش را اغاز کرد و با نشریات مانند هفته نامه سینما ، زن ، خرداد ، ایران دیلی و خبرگزاری جمهوری اسلامی همکاری داشت او در سال ۱۳۸۲ اولین روزنامه استان البرز به نام “صبح کرج ” را تاسیس کرد.

در سال ۱۳۸۴ برای ادامه تحصیل به فرانسه رفت و دکترای خود را در رشته رسانه از دانشگاه “رون آلپ ” دریافت نمود . او علاوه بر فعالیت های روزنامه نگاری، در سال ۱۳۹۶ اولین کتاب خود به زبان فرانسه را به نام « قدرت و مطبوعات در ایران » در پاریس منتشر کرد و در سال۱۳۹۹ نیز نخستین رمان بلند خود به نام « دمپایی های سفید » را در لندن به چاپ رساند.

رمان” زمان بی گذر” دومین رمان بلند اوست که در ان داستان زندگی خانواده ای تک فرزندی را بیان میکند که پدر و مادر با توجه به اختلافات فاحشی که با هم در حوزه تعلیم و تربیت او دارند نمیتوانند در خصوص تعیین کادر های تربیتی فرزندشان به توافق برسند.

کودک از این اختلاف بین دوقطب قدرت که پدر و مادر تعریف میشوند؛ استفاده میکند و از شکاف میان ان دو، کج و معوج رشد میکند و بالا میاید.

در این رمان هر مرزی را که پدر میگذارد ، مادر با خشم ان را بر می دارد و هر مرزی را که مادر می گذارد ، پدر به ان میتازد و ان را میشکند . در این وادی است که کودک از مرزهای شکسته به سرعت عبور میکند و از حیطه قدرت پدر و مادرش دور و دورتر می شود به گونه ای که زمانی هم که ظاهرا کنار یکدیگر هستند دیگر صدای همدیگر را هم نمیشنوند .

در رمان” زمان بی گذر” کودک کلمه ” نه ” را نمیشناسد ، اگر هم ان را میشنود انقدر به ان میکوبد تا تغییرش دهد و ان را به “بله” تبدیل کند.

فضای این رمان در کشور فرانسه میگذرد وگذری هم به سیستم اموزشی و تربیتی این کشور دارد .

جهت ورود به کانال خبری کنارصندل در روبیکا بر روی تصویر کلیک کنید

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 3 =